Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PzH 2000 dla Litwy?

Wojska lądowe, 06 lutego 2015

Władze Litwy mają rozważać zakup nieokreślonej liczby 155-mm samobieżnych armatohaubic PzH 2000.

Litwa ma wyrażać zainteresowanie nieokreśloną liczbą 155-mm samobieżnych armatohaubic PzH 2000. Zestawy artyleryjskie będą najprawdopodobniej pochodzić z zapasów magazynowych wojsk lądowych Niemiec. Za ich remont i modernizację odpowiadać może KMW. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane dzięki zapowiadanemu zwiększeniu wydatków obronnych Litwy / Zdjęcie: MO Niemiec

Plan pozyskania nieokreślonej liczby PzH 2000 miał znaleźć się w programie zakupowym ministerstwa obrony na lata 2016-2019 (Litwa zwiększa budżet obronny, 2014-06-24). Pisząc o zamiarze nabycia niemieckich zestawów artyleryjskich, lokalne media powołują się na słowa głównodowodzącego sił zbrojnych Litwy, generała Jonasa Vytautasa Zukasa.

Pozyskiwane przez Litwę zestawy artyleryjskie będą najprawdopodobniej pochodzić z zapasów magazynowych wojsk lądowych Niemiec. Takie rozwiązanie odpowiada Litwinom ze względu na skrócony czas dostaw oraz wartość transakcji. Remont i częściowa modernizacja PzH 2000, za które odpowiadać ma Krauss-Maffei Wegmann, będą tańsze i mniej czasochłonne niż zakup fabrycznie nowych armatohaubic.

Warto przypomnieć, że na podobne rozwiązanie zdecydowała się w 2014 Chorwacja (Chorwacja kupuje niemieckie PzH 2000, 2014-12-11). Zagrzeb pozyskał tuzin ex-niemieckich armatohaubic za 41 mln euro (170 mln zł).

Litwini mają konsultować się w sprawie pozyskania PzH 2000 z Estonią. Tallinn ogłosił w 2014 plan nabycia nieokreślonej liczby armatohaubic pochodzących z zapasów magazynowych wojsk lądowych Holandii (Umowa na estońskie CV90, 2014-12-09, Estonia chce kupić sprzęt pancerny, 2014-04-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.