Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

M-ATV dla Chorwacji

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 29 lipca 2014

Do Chorwacji dotarła pierwsza transza 162 M-ATV, samochodów patrolowych klasy MRAP przekazana przez Stany Zjednoczone.

Zdjęcie: MO Chorwacji

Pierwsza transza ze 162 terenowych Oshkosh M-ATV, dotarła do Chorwacji wczoraj. Pojazdy przekazywane są przez Stany Zjednoczone w ramach programu Excess Defense Articles (EDA). W przeszłości wozy były używane przez amerykański kontyngent wojskowy w Afganistanie.

W ramach EDA, siły zbrojne Chorwacji otrzymają od USA za darmo – nie licząc kosztu transportu i doposażenia – 212 samochodów patrolowych klasy MRAP. Chorwaci odebrali już 20 samochodów RG33 HAGA (Heavy Armored Ground Ambulanse) 6x6 (Kolejna transza MRAP dla Chorwacji, 2014-07-22) oraz 30 patrolowych Navistar MaxxPro 4x4 (MRAP dla Chorwacji, 2014-04-10).

Poza pojazdami, Amerykanie zapewniają też pakiet części zamiennych oraz wsparcie techniczne w początkowym okresie eksploatacji. Będą prowadzili również szkolenia dla załóg i obsługi technicznej. Wozy będą używane przez wojska lądowe i jednostki sił specjalnych i uzupełnią w chorwackich siłach zbrojnych 126 kołowych transporterów opancerzonych Patria AMV 8x8 (Rozpoczął się kolejny proces Patrii, 2014-05-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.