Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Richmond zakończył misję

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 grudnia 2015

Brytyjska fregata rakietowa HMS Richmond zakończyła misję bojową i powróciła do portu macierzystego w Portsmouth.

W najbliższych miesiącach HMS Richmond przejdzie przegląd naprawczy. Po jego zakończeniu wznowione zostanie szkolenie i zgrywanie jego załogi, które będzie kluczowym etapem przygotowań do nowej misji bojowej brytyjskiej fregaty / Zdjęcie: Royal Navy

Po wielu miesiącach spędzonych z dala od kraju brytyjska fregata rakietowa HMS Richmond (F239), typ 23, powróciła do swojego portu macierzystego. W Portsmouth na załogę okrętu czekali członkowie rodzin, a także przedstawiciele dowództwa Royal Navy. W 2016 jednostka ponownie wyjdzie w morze.

Ostatnie 9 miesięcy brytyjska fregata spędziła na wodach Oceanu Indyjskiego i Morza Śródziemnego. Okręt wziął udział w serii wielonarodowych operacji bojowych walcząc ze zorganizowanymi grupami piratów morskich. Jednostka wspomagała też akcję ograniczenia napływu nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej, którzy starali się przedostać do Europy (Pierwszy sukces HMS Richmond, 2015-10-29; Pierwszy sukces HMS Richmond, 2015-10-29). HMS Richmond wziął również udział w ćwiczeniach morskich przeprowadzonych m.in. u wybrzeży Indii (Royal Navy ćwiczy w Indiach, 2015-10-09).

W trakcie ostatniej misji bojowej HMS Richmond przeszedł 74 tys. km. Załoga okrętu zdołała wykryć i powstrzymać przemyt narkotyków i innych substancji odurzających rekwirując kontrabandę o rynkowej wartości 29 mln GBP (175 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra