Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Richmond zakończył misję

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 grudnia 2015

Brytyjska fregata rakietowa HMS Richmond zakończyła misję bojową i powróciła do portu macierzystego w Portsmouth.

W najbliższych miesiącach HMS Richmond przejdzie przegląd naprawczy. Po jego zakończeniu wznowione zostanie szkolenie i zgrywanie jego załogi, które będzie kluczowym etapem przygotowań do nowej misji bojowej brytyjskiej fregaty / Zdjęcie: Royal Navy

Po wielu miesiącach spędzonych z dala od kraju brytyjska fregata rakietowa HMS Richmond (F239), typ 23, powróciła do swojego portu macierzystego. W Portsmouth na załogę okrętu czekali członkowie rodzin, a także przedstawiciele dowództwa Royal Navy. W 2016 jednostka ponownie wyjdzie w morze.

Ostatnie 9 miesięcy brytyjska fregata spędziła na wodach Oceanu Indyjskiego i Morza Śródziemnego. Okręt wziął udział w serii wielonarodowych operacji bojowych walcząc ze zorganizowanymi grupami piratów morskich. Jednostka wspomagała też akcję ograniczenia napływu nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej, którzy starali się przedostać do Europy (Pierwszy sukces HMS Richmond, 2015-10-29; Pierwszy sukces HMS Richmond, 2015-10-29). HMS Richmond wziął również udział w ćwiczeniach morskich przeprowadzonych m.in. u wybrzeży Indii (Royal Navy ćwiczy w Indiach, 2015-10-09).

W trakcie ostatniej misji bojowej HMS Richmond przeszedł 74 tys. km. Załoga okrętu zdołała wykryć i powstrzymać przemyt narkotyków i innych substancji odurzających rekwirując kontrabandę o rynkowej wartości 29 mln GBP (175 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.