Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Meksyk zamawia kolejne SP4207

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 stycznia 2016

Marynarka wojenna Meksyku złożyła zamówienie na kolejne 3 kutry patrolowe typu Ténochtitlan.

W przyszłości flota meksykańskich okrętów patrolowych typu Ténochtitlan (SP 4207) wzrośnie do co najmniej 10 jednostek / Zdjęcie: Damen

Armada de México (marynarka wojenna Meksyku) i holenderska grupa stoczniowa Damen porozumiały się w sprawie budowy kolejnych 3 okrętów patrolowych typu Ténochtitlan. Meksykańskie kutry powstaną w rodzimej stoczni ASTIMAR (Astilleros de Marina) nr 1 w Tampico na wschodnim wybrzeżu kraju.

Dotąd Armada de México zamówiła 7 jednostek typu Ténochtitlan (Zwodowano ARM Tajin, 2015-06-20). Okręty budowane są w oparciu o projekt holenderskich patrolowców Stan Patrol 4207. Udział Damen w przedsięwzięciu polega na dostawie wybranych elementów wyposażenia pokładowego okrętów, a także pomocy technicznej.

Tenochtitlan posłużą do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa. Głównym zadaniem okrętów będzie walka z kartelami narkotykowymi i współpracującymi z nimi zorganizowanymi grupami przestępczymi, które wykorzystują akweny kontrolowane przez Meksyk do przerzutu narkotyków do USA i Kanady.

Okręty patrolowe mają 42,8 m długości i 7,1 m szerokości. Wypierają 239 t. Rozwijają 25 w. Załogę stanowi 18 oficerów i marynarzy. Na uzbrojenie składają się dwa 12,7-mm wkm. Autonomiczność wynosi 14 dni. Na pokładzie wygospodarowano miejsce dla łodzi półsztywnej, która jest używana przez członków zespołów interwencyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra