Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niedoinwestowane SOUTHCOM

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 marca 2014

Dowodzący SOUTHCOM (jednym z regionalnych dowództw sił zbrojnych USA) alarmuje, że z powodu niedoinwestowania podległe mu wojska nie są w stanie powstrzymać rosnącego napływu narkotyków do Ameryki Północnej.

Niedoinwestowanie SOUTHCOM powoduje, że dowództwo nie jest w stanie realizować stawianych przed nim zadań. Co więcej, powszechna świadomość marginalizacji jego znaczenia przez Waszyngton sprawia, że dowództwu trudno jest skłaniać państwa Ameryki Południowej do samodzielnej walki z narkobiznesem, co jedynie potęguje skalę zjawiska / Zdjęcie: US Navy

Podczas niedawnego przesłuchania przed senacką komisją ds. sił zbrojnych USA, dowódca SOUTHCOM, generał Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC), John F. Kelly, zaalarmował że przez stałe ignorowanie potrzeb podległych mu wojsk, żołnierze nie są w stanie powstrzymać rosnącego napływu narkotyków do Ameryki Północnej. Kelly zwrócił uwagę na dramatycznie słabe wyposażenie SOUTHCOM w nowoczesne narzędzia patrolowe i zwiadowcze, przez co nie można skutecznie zwalczać narkobiznesu.

SOUTHCOM dysponuje zaledwie 5% wymaganych potrzebami kutrów patrolowych oraz załogowych i bezzałogowych statków latających. Co więcej, na obszarze odpowiedzialności dowództwa, a więc przede wszystkim na wodach Morza Karaibskiego i wodach okalających wybrzeża Ameryki Południowej, do działań antynarkotykowych angażowany jest tylko jeden okręt US Navy i dwa kutry Straży Wybrzeża (USCS, Ostatnia misja USS Halyburton, 2014-01-17).

W minionym roku budżetowym USA oraz państwa z nimi współpracujące (Kolejny sukces RFA Wave Knight, 2014-01-29), zdołały przechwycić 132 t narkotyków, a więc o 15% mniej niż przed rokiem. W ocenie dowódcy SOUTHCOM, to zaledwie 20% narkotyków szmuglowanych z Ameryki Łacińskiej na północ. To z kolei przekłada się na drugi problem, z którym muszą walczyć USA, a więc rosnące w siłę meksykańskie kartele narkotykowe, stanowiące coraz większe zagrożenie już nie tylko dla stabilności wewnętrznej Meksyku, ale także dla amerykańskich stanów z nim graniczących (Meksyk legalizuje Autodefensas, 2014-01-28, Elbit uszczelni amerykańską granicę, 2014-03-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.