Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UH-60 lądują na fregacie OHP

Lotnictwo wojskowe, 11 sierpnia 2014

Lotnicy US Army wykonali lądowania na pokładzie fregaty typu Oliver Hazard Perry.

UH-60 ze składu 1-228th Aviation Regiment ląduje na pokładzie USS McClusky / Zdjęcie: US Army

Załogi śmigłowców UH-60 ze składu 1-228th Aviation Regiment lotnictwa US Army przeprowadziły operacje lądowania na pokładzie fregaty rakietowej USS McClusky (FFG-41), typu Oliver Hazard Perry. Ćwiczenia zrealizowano w dn. 3-4 sierpnia, na wodach Pacyfiku u wybrzeży Hondurasu.

Zwykle większość załóg wiropłatów US Army nie ma możliwości przećwiczenia takiego elementu (AH-64E operują z okrętu, 2014-07-28). 1-228th Aviation Regiment jest jedną z nielicznych jednostek, która wykonuje je rutynowo. Jednostka ta wspiera działania Joint Task Force-Bravo na terenie Ameryki Środkowej. Do jej zadań należą misje ewakuacji medycznej (MEDEVAC), zwalczanie przemytu narkotyków i misje humanitarne.

Umiejętność lądowania na pokładzie okrętu zwiększa nasze zdolności operacyjne, mówi st. chor. Jeremy Turner. Dzięki temu możemy działać w trakcie misji humanitarnych, niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, czy MEDEVAC, gdy na lądzie nie ma odpowiedniej infrastruktury, a w pobliżu znajduje się jednostka US Navy, która służy jako mobilny punkt odnawiania zdolności operacyjnej.

W trakcie ćwiczeń użyto pary śmigłowców UH-60. Pierwszego dnia wszystkie załogi wykonały po 5 lądowań na pokładzie USS McClusky. Następnego dnia wieczorem wybrani lotnicy rozpoczęli lądowania z użyciem okularowych wzmacniaczy obrazu (NVG). Ogółem w ćwiczeniach wzięło udział 19 pilotów i 12 techników pokładowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.