Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana próba NSM

Marynarka wojenna, 24 września 2014

US Navy przeprowadziła próbę odpalenia pocisku przeciwokrętowego NSM (Naval Strike Missile) z pokładu okrętu klasy Littoral Combat Ship.

NSM odpalony z pokładu USS Coronado / Zdjęcie: US Navy

Próbę przeprowadzono wczoraj u wybrzeży Kalifornii. NSM odpalono z pokładu LCS typu Independence, USS Coronado (LCS 4). Pocisk przeleciał zakładany dystans, po czym trafił w wyznaczony cel nawodny, spełniając wszystkie założenia testowe.

US Navy rozważa wprowadzenie NSM do uzbrojenia, jako odpowiedź na pojawiające się zarzuty o zbyt małej sile ognia okrętów klasy LCS (NSM jako uzbrojenie LCS?, 2014-09-17). O potencjale ofensywnym oferowanych przez Kongsberga pocisków, Amerykanie przekonali się m.in. podczas tegorocznej edycji wielonarodowych ćwiczeń morskich Rim of the Pacific 2014 (Historyczne RIMPAC 2014, 2014-06-27), w trakcie których NSM odpalono z pokładu norweskiej fregaty rakietowej typu Fridtjof Nansen, KNM Fridtjof Nansen (F310).

Próbne strzelanie z pokładu USS Coronado przeprowadzono w ramach rządowego programu Foreign Comparative Testing. Prowadzone w jego ramach próby, pozwoliły Departamentowi Obrony USA na zaoszczędzenie znacznych środków finansowych w ciągu ostatnich 30 lat, ułatwiając zakup uzbrojenia produkowanego w państwach sojuszniczych, zamiast zlecania wieloletnich i kosztownych programów rozwojowych rodzimym przedsiębiorstwom zbrojeniowym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.