Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Systemy samoobrony Nimitzów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 stycznia 2016

US Navy przeprowadziła serię prób z użyciem systemu celów pozornych Nulka zamontowanego na atomowym lotniskowcu typu Nimitz.

US Navy zamierza zamontować systemy samoobrony Mk 53 Nulka na atomowych lotniskowcach typu Nimitz / Zdjęcie: USN

U wschodnich wybrzeży USA przeprowadzono serię testów z użyciem systemu samoobrony Mk 53 Nulka. Po raz pierwszy w historii w próbach wziął udział atomowy lotniskowiec typu Nimitz, w tym przypadku USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69). Badania, w czasie których wystrzelono 5 celów pozornych, trwały 3 dni. Przedsięwzięcie nadzorowało 2 przedstawicieli producenta urządzenia - BAE Systems Australia.

Działanie Mk 53 Nulka polega na wystrzeliwaniu celów pozornych, które za pomocą fal radarowych zakłócają działanie głowic samonaprowadzających pocisków przeciwokrętowych, podobnie jak ma to miejsce w przypadku systemu samoobrony MASS (Multi Ammunition Softkill System) Rheinmetall Defence (MASS dla Nowej Zelandii, 2014-12-03; Po próbach MASS, 2014-03-24).

Mk 53 Nulka jest owocem współpracy australijskiego i amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego. Produkcja seryjna urządzeń rozpoczęła się w 1999. Dotychczas różne odmiany systemu zamontowano na ponad 150 okrętach marynarek wojennych Australii, Kanady i USA, w tym m.in. niektórych krążownikach rakietowych typu Ticonderoga i niszczycielach typu Arleigh Burke (Remont USS James E. Williams, 2015-08-21), a także australijskich fregatach rakietowych typów Adelaide i Anzac.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.