Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia na pustyni Gobi

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 stycznia 2016

Chińscy żołnierze przeprowadzili zimowe ćwiczenia na pustyni Gobi.

Po raz pierwszy żołnierze Korpusu Piechoty Morskiej Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL wzięli udział w zimowych ćwiczeniach zorganizowanych na terenie Regionu Autonomicznego Sinciang-Ujgur / Zdjęcie: MO ChRL

Od połowy stycznia jednostki Korpusu Piechoty Morskiej Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL biorą udział w ćwiczeniach wojskowych Cold Training 2016. Zorganizowano je w południowo-zachodniej części pustyni Gobi, na terenie Regionu Autonomicznego Sinciang-Ujgur.

Jednym z elementów ćwiczeń była symulacja ataków żołnierzy z batalionu Korpusu Piechoty Morskiej na pozycje nieprzyjaciela przy wsparciu artylerii i bojowych wozów piechoty ZBD-05 z 30-mm armatami, uzbrojonych w przeciwpancerne pociski kierowane HJ-73C (kopię rosyjskich 9M14 Malutka; Chińska broń dla Sudanu Południowego, 2014-07-25). W rolę obrońców wcielili się żołnierze jednej z kompanii piechoty podporządkowanej regionalnemu dowództwu wojskowemu.

Oddzielnie szkolili się żołnierze oddziałów antyterrorystycznych. Wojskowi ćwiczyli prowadzenie zwiadu i walki na terenach zajętych przez nieprzyjaciela. Przeprowadzono również symulację operacji uwolnienia i szybkiej ewakuacji zakładników przetrzymywanych przez ekstremistów.

Celem tych działań było zaznajomienie żołnierzy z trudnościami wynikającymi z prowadzenia działań bojowych w warunkach pogodowych diametralnie różnych, niż te, do których byli przyzwyczajeni. Przez ostatnie 2 tygodnie wojskowi musieli zmagać się m.in. z intensywnymi opadami śniegu i niskimi temperaturami, spadającymi do -20 °C. Na co dzień stacjonują w bazach oddalonych o ok. 6 tys. km na południe od miejsca ćwiczeń.

Żołnierze Korpusu Piechoty Morskiej biorą udział w tego typu ćwiczeniach po raz trzeci. W 2014 ćwiczyli w Mongolii Wewnętrznej. Z kolei na początku 2015 przeprowadzili podobne działania na terenie ośrodka szkoleniowego w pobliżu Taonan, w północno-wschodniej prowincji Jilin.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra