Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipt odbiera FREMM

Marynarka wojenna, 24 czerwca 2015

Marynarka wojenna Egiptu odebrała wczoraj Tahya Misr, fregatę rakietową typu FREMM.

We Francji przekazano wczoraj Tahya Misr, egipską fregatę rakietową typu FREMM. Producent okrętów, francuska grupa stoczniowa DCNS, odpowiada za szkolenie członków załogi jednostki. Program szkoleniowy zapoczątkowano w marcu, a jego realizacja potrwa 15 miesięcy / Zdjęcie: DCNS

Okręt przekazano podczas specjalnej ceremonii zorganizowanej wczoraj w Lorient. Obecni byli przedstawiciele władz i sił zbrojnych Francji i Egiptu, w tym ministrowie obrony, Jean-Yves Le Drian i gen. Sedki Sobhy, a także dowódcy marynarek wojennych, admirałowie Bernard Rogel i Ossama Mounir Rabie. Udział w uroczystości wzięli też przedstawiciele DCNS i członkowie załogi Tahya Misr (1001).

Budowa okrętu rozpoczęła się w 2009. Jednostka miała pierwotnie trafić do Marine Nationale (marynarki wojennej Francji). Paryż w porozumieniu z francuską grupą stoczniową zdecydował się jednak na sprzedanie Tahya Misr Egiptowi (Kilka szczegółów egipskiej transakcji , 2015-03-16). Poza fregatą rakietową Egipcjanie kupili też 24 samoloty wielozadaniowe Dassault Rafale (24 Rafale i fregata FREMM dla Egiptu, 2015-02-08).

Przez ostatnie miesiące fregata była remontowana i doposażana zgodnie z wymogami przyszłego użytkownika. Dodano m.in. opisy urządzeń i instalacji w języku arabskim. Jednostka została najprawdopodobniej pozbawiona możliwości przenoszenia i odpalania pocisków manewrujących MdCN (Kolejne próby ogniowe Aquitaine, 2015-05-23).

Poza Tahya Misr Egipt kupił także 4 francuskie korwety rakietowe typu Gowind 2500, płacąc za nie ok. 1 mld euro (4 mld zł). W kwietniu rozpoczęto budowę pierwszej z nich (Rusza budowa pierwszego egipskiego Gowinda, 2015-04-16). Okręt powstanie w stoczni DCNS w Lorient i trafi do odbiorcy w 2017. Pozostałe jednostki zostaną zbudowane bezpośrednio w Egipcie na zasadzie transferu technologii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.