Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fregata Mohammed VI przekazana

Marynarka wojenna, 31 stycznia 2014

DCNS przekazało Adwas Ageldan n Yilel (marynarce wojennej Maroka) fregatę typu FREMM, Mohammed VI.

Fregata Mohammed VI przy nabrzeżu portu w Breście

Ceremonia przekazania okrętu,jedynego tego typu zamówionego przez Maroko, odbyła się w Breście na północnym zachodzie Francji, w towarzystwie przedstawicieli władz marokańskich i francuskich, a także producenta, DCNS. Poza Marokańczykami, na zakup fregat zdecydowała się również Marine Nationale (marynarka wojenna Francji) (Próby Normandie, 2013-10-27). FREMM budują też Włosi, samodzielnie (Virginio Fasan przekazana Marina Militare, 2013-12-20).

Przekazanie Mohammed VI poprzedziły wielomiesięczne próby morskie okrętu (Próby marokańskiej FREMM, 2013-07-11, Testy morskie marokańskiej FREMM, 2013-04-19). Co ciekawe, odebrana przez Adwas Ageldan n Yilel jednostka pozostanie przez jakiś czas we Francji. Marokańczycy będą bowiem musieli dokonać teraz wyboru producenta i dostawcy systemów uzbrojenia przenoszonych przez nową fregatę.

Ceremonię przekazania okrętu uświetniła obecność ministra obrony Francji, Jean-Yves Le Driana (w środku po lewej) i księcia Moulaja Rachida El Alaoui’a (w środku po prawej) / Zdjęcia: DCNS

Marokańska fregata została zbudowana w konfiguracji ZOP. Po jej wejściu do służby, okręt będzie stanowił uzupełnienie 3 fregat typu Sigma, dostarczonych Maroko przez holenderską Damen Schelde Naval Shipbuilding (DSNS) (Ostatnia Sigma dla Maroka, 2012-09-11).

Mohammed VI zbudowano i przekazano Maroko zgodnie z ustalonym terminarzem oraz bez wzrostu kosztów całkowitych przedsięwzięcia. To bardzo ważne z punktu widzenia DCNS, które stara się teraz zainteresować fregatami inne państwa. W ostatnim czasie dużo mówiło się o możliwości sprzedaży FREMM Marina de Guerra del Perú (marynarce wojennej Peru) (Kolejne państwo zainteresowane FREMM, 2013-12-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.