Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AMV35 gotowy do testów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 lutego 2016

BAE Systems przygotowało trzy pojazdy AMV35 8x8, które zostaną użyte w testach terenowych w Australii.

Trzy pojazdy opancerzone AMV35 8x8 zostaną użyte do testów terenowych, jeżeli BAE Systems otrzyma zaproszenie do udziału w następnym etapie programu LAND 400 Phase 2 / Zdjęcie: BAE Systems

W najbliższym czasie ministerstwo obrony Australii opublikuje listę oferentów, którzy zostaną zaproszeni do udziału w kolejnym etapie programu LAND 400 Phase 2. Będzie on polegał na przeprowadzeniu 12-miesięcznych intensywnych testów terenowych, które pozwolą wyłonić dostawcę 225 nowych pojazdów opancerzonych CRV (Combat Reconnaissance Vehicle).

Jednym z faworytów australijskiego przetargu jest brytyjsko-fińska grupa BAE Systems-Patria, która oferuje Canberze kupno wozów AMV35 8x8 (Patria walczy o australijskie zlecenie, 2015-12-10). Jest to dobrze znany w Polsce pojazd AMV (Armoured Modular Vehicle) 8x8 z wieżą E35 z 35-mm armatą BAE Systems Hägglunds. Producent zbudował już 3 AMV35, które zostaną użyte w testach terenowych.

Zakup serii nowych pojazdów opancerzonych CRV jest niezbędny ze względu na kończącą się trwałość użytkową eksploatowanych obecnie transporterów ASLAV (Australian Light Armoured Vehicle) 8x8. Zwycięzcę przetargu najprawdopodobniej poznamy w 2. połowie 2017. Trzy lata później powinny rozpocząć się dostawy pojazdów. Najpierw trafią one do oddziałów szkoleniowych, a dopiero potem do jednostek liniowych.

Jeżeli brytyjsko-fińska grupa zwycięży, zlecenie na wykonanie przynajmniej części podwozi bazowych AMV35 może zostać złożone polskiej spółce Rosomak (AMV 8x8 od Rosomaka dla ZEA, 2016-01-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.