Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Europejskie tournee CS100

Lotnictwo cywilne, 07 marca 2016

Bombardier rozpoczął próby operowania CSeries 100 z portów lotniczych na Starym Kontynencie.

W ramach europejskiego tournee CS100 zawita także do Warszawy / Zdjęcie: Bombardier

Bombardier poinformował dziś o rozpoczęciu prób operowania samolotu komunikacji regionalnej CSeries 100 z europejskich portów lotniczych. Jest to jeden z elementów wdrożenia statków powietrznych tego typu do eksploatacji w liniach lotniczych Swiss. Pierwszy CS100 ma zostać przekazany Szwajcarom w 2. kw. br.

W trakcie miesięcznego tournee po Starym Kontynencie, CSeries 100 będzie operował z hubu szwajcarskiego przewoźnika w Zurychu. Samolot zawita m. in. do Brukseli, Wiednia i Warszawy. Jego pobyt na Lotnisku Chopina będzie niezwykłą gratką dla miłośników awiacji.

Loty CS100 po Europie wykonywane będą według typowych procedur stosowanych przez szwajcarskiego przewoźnika. W ich trakcie sprawdzone zostaną m. in. osiągi samolotu, procedury podejścia do lądowania i lądowania, a także wykonywane będą rutynowe czynności obsługi naziemnej. W ub. r. przeprowadzono podobne testy w 35 portach w Ameryce Pn.

W ubiegłym tygodniu Kanadyjczycy odnotowali kolejny sukces. 3 marca w zakładach w Mirabel oblatano drugi prototyp CS300 (FTV8). Jest to ostatni CSeries, jaki zostanie użyty podczas prób w locie. Samolot ma zabudowane docelowe wyposażenie kabiny pasażerskiej (Air Canada kupują CSeries , 2016-02-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.