Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dialog techniczny na lornetki termowizyjne

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 marca 2016

Inspektorat Uzbrojenia zamierza przeprowadzić dialog techniczny, w sprawie przyszłego zamówienia dla Wojska Polskiego lornetek termowizyjnych.

Poszukiwana lornetka termowizyjna ma być wyposażona w złącze z wyjściem sygnału wideo, złącze przewodowe do zdalnego sterowania podstawowymi funkcjami urządzenia i złącze do transmisji danych z wojskowego odbiornika GPS. Propozycją polskiego przemysłu jest NPL-1T Agat, rozwijana dla zaawansowanego indywidualnego systemu walki Tytan i wpisująca się w wymagania dialogu

Planowane są zakupy od 1000 do 5000 lornetek noktowizyjnych, 30 plansz poglądowych i 30 prezentacji multimedialnych. Elementem umowy ma być też przeszklenie 6 instruktorów (z budowy i użytkowania urządzeń) i 6 specjalistów uzbrojenia (w zakresie obsług technicznych i napraw), jak też dostawy zestawów narzędzi i urządzeń specjalistycznych do obsługiwań i napraw, materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych. Urządzenia mają zostać objęte 24-miesięczną gwarancją, z możliwością rozszerzenia o kolejne 12, 24 i 36 miesięcy. Docelowa norma eksploatacji lornetek to 12 lat. Co ciekawe, Inspektorat chce zapytać także o koszt utylizacji pojedynczego urządzenia. Planowany termin przeprowadzenia dialogu do 16 maja 2016.

Lornetki termowizyjne ma w swojej ofercie także Etronika z Sulejówka, jak widoczny na zdjęciu model LTD-1. Przedsiębiorstwo dostarczyło do Straży Granicznej urządzenia testowe w 2015. Lornetka może zostać dostosowana do wymagań wojska, opisanych w dialogu technicznym / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Inspektorat jest zainteresowany danymi dotyczącymi rozdzielczości matrycy detektorów podczerwieni (rozdzielczością, rozmiarem pojedynczego detektora, zakresem widmowym pracy, minimalną rozróżnialnością termiczną, kątem pola widzenia układu optycznego w płaszczyźnie poziomej, odległością wykrycia obiektu – sylwetki człowieka), czasem gotowości do pracy po włączeniu oraz przejściu ze stanu uśpienia, czasem pracy ciągłej, wymiarami (długością bez ocznika, szerokością i wysokością), jak też masą całkowitą ze źródłem zasilania.

Poszukiwana lornetka termowizyjna powinna umożliwiać wyprowadzenie sygnału wideo i danych pomiarowych za pomocą odpowiednich złączy, jak też określić własną pozycję przez możliwość wykorzystania danych z wojskowego odbiornika GPS przez interfejs komunikacyjnych (Lornetka termowizyjna z PCO, 2015-05-17).

Urządzenie ma być wyposażone: w termowizyjną matrycę detektorów podczerwieni; moduł obiektywu do odbierania promieniowania podczerwonego; moduł dwuocznego okularu do obserwacji obrazu termicznego i danych pomiarowych na wyświetlaczu; korpus z klawiaturą, zespołami elektronicznymi i źródłem zasilania; opis protokołów wymiany danych ICD (Interface Control Document) i pokrowiec ochronny.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra