Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lornetka termowizyjna z PCO

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 maja 2015

W czerwcu ma powstać pierwszy prototyp rodzimej lornetki termowizyjnej z warszawskiego PCO. Produkcja seryjna urządzenia ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

PCO kończy prace nad lornetką termowizyjną, która ma wejść w skład wyposażenia rozwijanego dla II etapu zaawansowanego indywidualnego systemu walki Tytan. Pierwszy działający prototyp urządzenia, w którym wykorzystywany jest detektor bolometryczny o rozdzielczości 640x480 pikseli, ma powstać w czerwcu

PCO kończy prace nad nowym sprzętem optoelektronicznym – lornetką termowizyjną, która ma wejść w skład wyposażenia rozwijanego dla II etapu zaawansowanego indywidualnego systemu walki Tytan. Pierwszy działający prototyp urządzenia, w którym wykorzystywany jest detektor bolometryczny o rozdzielczości 640x480 pikseli, ma powstać w czerwcu. Obecnie kończą się prace nad sposobem jego mocowania, umożliwiającego precyzyjne wyjustowanie układu optycznego.

Według informacji uzyskanych przez RAPORT-wto, pierwsza partia lornetek termowizyjnych ma zostać zamówiona przez Wojsko Polskie jeszcze w 2015. Zakup sprzętu ma nastąpić z wolnej ręki w ramach zwiększania polskiego potencjału obronnego/ Rysunki: PCO

Lornetka powstaje na bazie rozwiązań zastosowanych w strzeleckim celowniku termowizyjnym SCT Rubin, który trafił już do uzbrojenia Wojska Polskiego (Rubin zza przeszkody, 2015-02-17). W toku prac stworzono prototypowe płytki elektroniczne do sterowania i odczytu danych z detektora, przetwarzania obrazu termowizyjnego, obsługi klawiatury, sterowania wyświetlaczami OLED i płytkę zasilającą poszczególne podzespoły. Zakończono też projektowanie ergonomicznej obudowy, klawiatury, mocowania obiektywu, okularów i wewnętrznych podzespołów lornetki.

Według informacji uzyskanych przez RAPORT-wto od PCO, pierwsza partia lornetek termowizyjnych ma zostać zamówiona przez Wojsko Polskie jeszcze w 2015 (Europoltech 2015: Termowizja z PCO dla WP, 2015-04-15). Zakup sprzętu ma nastąpić z wolnej ręki w ramach zwiększania polskiego potencjału obronnego. Urządzenie zostało zapowiedziane w 2014 na MSPO w Kielcach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.