Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lornetka termowizyjna z PCO

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 maja 2015

W czerwcu ma powstać pierwszy prototyp rodzimej lornetki termowizyjnej z warszawskiego PCO. Produkcja seryjna urządzenia ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

PCO kończy prace nad lornetką termowizyjną, która ma wejść w skład wyposażenia rozwijanego dla II etapu zaawansowanego indywidualnego systemu walki Tytan. Pierwszy działający prototyp urządzenia, w którym wykorzystywany jest detektor bolometryczny o rozdzielczości 640x480 pikseli, ma powstać w czerwcu

PCO kończy prace nad nowym sprzętem optoelektronicznym – lornetką termowizyjną, która ma wejść w skład wyposażenia rozwijanego dla II etapu zaawansowanego indywidualnego systemu walki Tytan. Pierwszy działający prototyp urządzenia, w którym wykorzystywany jest detektor bolometryczny o rozdzielczości 640x480 pikseli, ma powstać w czerwcu. Obecnie kończą się prace nad sposobem jego mocowania, umożliwiającego precyzyjne wyjustowanie układu optycznego.

Według informacji uzyskanych przez RAPORT-wto, pierwsza partia lornetek termowizyjnych ma zostać zamówiona przez Wojsko Polskie jeszcze w 2015. Zakup sprzętu ma nastąpić z wolnej ręki w ramach zwiększania polskiego potencjału obronnego/ Rysunki: PCO

Lornetka powstaje na bazie rozwiązań zastosowanych w strzeleckim celowniku termowizyjnym SCT Rubin, który trafił już do uzbrojenia Wojska Polskiego (Rubin zza przeszkody, 2015-02-17). W toku prac stworzono prototypowe płytki elektroniczne do sterowania i odczytu danych z detektora, przetwarzania obrazu termowizyjnego, obsługi klawiatury, sterowania wyświetlaczami OLED i płytkę zasilającą poszczególne podzespoły. Zakończono też projektowanie ergonomicznej obudowy, klawiatury, mocowania obiektywu, okularów i wewnętrznych podzespołów lornetki.

Według informacji uzyskanych przez RAPORT-wto od PCO, pierwsza partia lornetek termowizyjnych ma zostać zamówiona przez Wojsko Polskie jeszcze w 2015 (Europoltech 2015: Termowizja z PCO dla WP, 2015-04-15). Zakup sprzętu ma nastąpić z wolnej ręki w ramach zwiększania polskiego potencjału obronnego. Urządzenie zostało zapowiedziane w 2014 na MSPO w Kielcach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.