Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Triton współdziała z Poseidonem

Lotnictwo wojskowe, 24 czerwca 2016

NAVAIR przeprowadziło próby współdziałania bsl MQ-4C Triton z morskim samolotem patrolowym P-8A Poseidon.

Bsl MQ-4C Triton przed jednym z lotów próbnych / Zdjęcie: NAVAIR

Na początku miesiąca personel US Naval Air Systems Command (NAVAIR) zademonstrował zdolność współdziałania bezzałogowego statku latającego MQ-4C Triton z morskim samolotem patrolowym P-8A Poseidon (Szkolenie personelu obsługowego P-8A, 2016-05-06). W trakcie lotu wykonanego 2 czerwca MQ-4C przesłał załodze Poseidona za pomocą łącza informacyjnego film video, zarejestrowany przez kamery telewizyjne i termowizyjne, zabudowane w bsl.

Natomiast 14 czerwca wykonano pierwszy lot Tritona o zwiększonej masie startowej. W relacji NAVAIR nie podano jej dokładnej wartości. Podczas lotu bsl wzniósł się na wysokość 6096 m. Tego same dnia odbył się też drugi lot w tej samej konfiguracji, podczas którego MQ-4C osiągnął wysokość 9144 m.

Triton przystosowany jest do wykonywania lotów rozpoznawczych i zwiadowczych trwających do 24 h. Operując na wysokości ponad 16 000 m, MQ-4C może obserwować morza i wody przybrzeżne o łącznej powierzchni 5 mln km2.

Od czasu pierwszego lotu prototypowe Tritony wylatał w trakcie prób ponad 455 h. Pierwsze seryjne bsl tego typu mają wejść do wyposażenia lotnictwa US Navy w 2018 (Triton z nowym radarem, 2015-04-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra