Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie personelu obsługowego P-8A

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 06 maja 2016

Na Florydzie otwarto ośrodek szkoleniowy dla personelu obsługowego, odpowiadającego za utrzymanie zdatności morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon.

Boeing zaprojektował i wyposażył ośrodki do szkolenia załóg i personelu obsługowego morskich samolotów patrolowych P-8A, eksploatowanych przez lotnictwo US Navy / Zdjęcie: Boeing

Amerykański Boeing poinformował o otwarciu nowego ośrodka przeznaczonego do szkolenia personelu obsługowego lotnictwa US Navy. Zlokalizowano go na terenie Naval Air Station Jacksonville na Florydzie. Szkolić będą się w nim technicy odpowiedzialni za dokonywanie regularnych przeglądów i napraw morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon, które od kilku lat zastępują przestarzałe P-3 Orion (Zamówienie na dodatkowe P-8A, 2016-03-02).

Kursanci będą mieli do dyspozycji 7 symulatorów i 14 pełnowymiarowych makiet zespołów, a także urządzenie służące do ćwiczenia procedur załadunku uzbrojenia. Zestawy pozwolą na przećwiczenie ponad 1000 procedur związanych z obsługą techniczną i bieżącą P-8A.

Warto przypomnieć, że Boeing odpowiadał też za zaprojektowanie i wyposażenie ośrodka szkoleniowego dla załóg P-8A. Zlokalizowano go na terenie NAS Jacksonville. Kursanci odbywają w nim ok. 70% szkolenia, niezbędnego do przygotowania ich do eksploatacji nowych morskich samolotów patrolowych. Dla porównania, w ten sam sposób realizowano zaledwie 30% programu szkoleniowego załóg P-3 Orion.

Boeing jest obecnie zaangażowany w produkcję zestawów szkoleniowych dla personelu obsługowego Royal Australian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Australii). Przed kilkoma miesiącami Canberra zleciła amerykańskiemu koncernowi dostawę urządzeń szkoleniowych, w tym symulatorów i pełnowymiarowych makiet zespołów P-8A (Szkolenie australijskiego personelu obsługowego, 2016-02-04). Australijskie wojska lotnicze będą eksploatować co najmniej 8 morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon (Zamówienie na kolejne P-8A, 2016-01-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra