Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kluczowa wizyta USS Benfold w ChRL

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 sierpnia 2016

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Benfold odbywa kurtuazyjną wizytę w chińskim Qingdao.

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Benfold (DDG 65), typu Arleigh Burke, przebywa z wizytą w chińskim Qingdao / Zdjęcie: US Navy

W poniedziałek USS Benfold (DDG 65), typu Arleigh Burke, wszedł do portu morskiego w Qingdao na północnym wschodzie ChRL. Okręt odwiedził Chiny z kurtuazyjną wizytą. Amerykańscy marynarze spędzą w mieście kilka dni, odbywając serię spotkań ze swoimi odpowiednikami z Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL i zwiedzając okolicę.

Wizyta USS Benfold w ChRL ma szczególny wymiar. Niszczyciel jest pierwszym amerykańskim okrętem, który odbywa kurtuazyjną wizytę w Chinach od lipca, kiedy Stały Trybunał Arbitrażowy w Hadze wydał niekorzystny dla Pekinu wyrok, dotyczący sporów terytorialnych na Morzu Południowochińskim.

Władze w Pekinie odmówiły uznania wyroku haskiego Trybunału i podtrzymują, że mają prawo do kontroli nad większością tego strategicznego akwenu. Jednocześnie ChRL oskarżyła USA i ich lokalnych sojuszników, w tym Australię i Japonię, o zaognianie regionalnych sporów politycznych i ostrzegła, że kontynuacja tych działań może doprowadzić do wzrostu napięć militarnych w Azji Południowo-Wschodniej.

W przeszłości ChRL wielokrotnie odmawiała amerykańskim okrętom prawa wejścia do portów morskich. Działania te zazwyczaj traktowano jako element sporów politycznych, toczonych przez Pekin i Waszyngton. W ostatnich miesiącach głośnym echem odbiła się odmowa przyjęcia w Hong Kongu grupy bojowej US Navy na czele z atomowym lotniskowcem USS John C. Stennis (CVN 74), typu Nimitz (Zakaz dla USS John C. Stennis , 2016-05-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.