Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto Balikatan 2016

Wojska lądowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 kwietnia 2016

Wczoraj na Filipinach rozpoczęła się tegoroczna edycja amerykańsko-filipińskich ćwiczeń Balikatan.

W 32. edycji ćwiczeń Balikatan bierze udział ok. 5 tys. żołnierzy z USA, wspieranych przez ok. 3500 Filipińczyków, a także 80-osobowy kontyngent z Australii / Zdjęcie: USMC

Blisko 8,5 tys. żołnierzy z Filipin i USA weźmie udział w dwutygodniowych ćwiczeniach Balikatan 2016. Zostaną oni wsparci przez ok. 80-osoby kontyngent z Australii, w składzie którego znajdzie się kilkudziesięciu żołnierzy wojsk specjalnych. Manewry potrwają do 15 kwietnia.

Jednym z etapów ćwiczeń będzie symulacja operacji desantowych, zajmowania i utrzymywania przyczółków na wyspach kontrolowanych przez przeciwnika, a także wsparcie wojsk walczących na lądzie. W tym celu użyte zostaną co najmniej 2 kutry desantowe typu Balikpapan, pozyskane od Australii (Kolejne Balikpapan dla Filipin, 2015-10-23).

Tegoroczna edycja ćwiczeń została zapoczątkowana niespełna miesiąc po zakończeniu negocjacji w sprawie udostępnienia USA filipińskich baz wojskowych (USA wybrały bazy na Filipinach, 2016-03-21). Na mocy nowej umowy amerykańskie siły zbrojne uzyskają dostęp do: baz lotniczych Antonio Bautista na wyspie Palawan, Basa, położonej na północ od Manili, Lumbia na Mindanao i Mactan-Benito Ebuen na Cebu, a także obiektów w Fort Magsaysay w prowincji Nueva Ecija.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.