Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozpoczęto Balikatan 2016

Wojska lądowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 kwietnia 2016

Wczoraj na Filipinach rozpoczęła się tegoroczna edycja amerykańsko-filipińskich ćwiczeń Balikatan.

W 32. edycji ćwiczeń Balikatan bierze udział ok. 5 tys. żołnierzy z USA, wspieranych przez ok. 3500 Filipińczyków, a także 80-osobowy kontyngent z Australii / Zdjęcie: USMC

Blisko 8,5 tys. żołnierzy z Filipin i USA weźmie udział w dwutygodniowych ćwiczeniach Balikatan 2016. Zostaną oni wsparci przez ok. 80-osoby kontyngent z Australii, w składzie którego znajdzie się kilkudziesięciu żołnierzy wojsk specjalnych. Manewry potrwają do 15 kwietnia.

Jednym z etapów ćwiczeń będzie symulacja operacji desantowych, zajmowania i utrzymywania przyczółków na wyspach kontrolowanych przez przeciwnika, a także wsparcie wojsk walczących na lądzie. W tym celu użyte zostaną co najmniej 2 kutry desantowe typu Balikpapan, pozyskane od Australii (Kolejne Balikpapan dla Filipin, 2015-10-23).

Tegoroczna edycja ćwiczeń została zapoczątkowana niespełna miesiąc po zakończeniu negocjacji w sprawie udostępnienia USA filipińskich baz wojskowych (USA wybrały bazy na Filipinach, 2016-03-21). Na mocy nowej umowy amerykańskie siły zbrojne uzyskają dostęp do: baz lotniczych Antonio Bautista na wyspie Palawan, Basa, położonej na północ od Manili, Lumbia na Mindanao i Mactan-Benito Ebuen na Cebu, a także obiektów w Fort Magsaysay w prowincji Nueva Ecija.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.