Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Operacje lotnicze z pokładu NAM Bahia

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 sierpnia 2016

W Brazylii przeprowadzono ćwiczenia operacji lotniczych z pokładu okrętu desantowego NAM Bahia.

Brazylijski śmigłowiec morski SH-16 (S-70B) podczas ćwiczenia operacji lotniczych z pokładu okrętu desantowego NAM Bahia / Zdjęcie: MO Brazylii

Przedsięwzięcie zorganizowano 3 sierpnia, jednak dowództwo Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii) poinformowało o nim dopiero teraz. W ćwiczeniach udział wziął pojedynczy śmigłowiec morski SH-16 (S-70B, nr boczny 36) ze składu Aviação da Marinha (lotnictwa marynarki wojennej Brazylii). Próby prowadzono w ramach oceny zdolności operacyjnej okrętu desantowego NAM Bahia (G 40), typu Foudre.

Ćwiczenia obejmowały prowadzenie różnych operacji lotniczych z NAM Bahia, w tym m.in. startu, lądowania, tankowania oraz załadunku/wyładunku zaopatrzenia. Próby potwierdziły zdolność desantowca do przyjmowania na pokład śmigłowca SH-16 i wspierania wykonywanych przez jego załogę działań operacyjnych.

NAM Bahia przyjęto do służby w br. (NAM Bahia w drodze do kraju, 2016-03-25) Przedtem okręt przeszedł gruntowny remont i modernizację, połączoną z wydłużeniem jego trwałości użytkowej. Prace stoczniowe prowadzono we francuskim Tulonie. Za ich realizację odpowiadała grupa DCNS.

W przeszłości NAM Bahia był eksploatowany przez Marine Nationale (marynarkę wojenną Francji), w składzie której służył jako Siroco (L9012). Porozumienie o sprzedaży okrętu zawarto w 2015 (Brazylia kupuje Siroco, 2015-09-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.