Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia kupuje Siroco

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 września 2015

Marynarka wojenna Brazylii potwierdziła zakup ex-francuskiego śmigłowcowca desantowego Siroco. Okręt zostanie przekazany pod koniec grudnia.31 grudnia Brazylia powinna oficjalnie odebrać ex-francuski śmigłowcowiec desantowy Siroco (L9012), typu Foudre – przyszły Bahia (G40) / Zdjęcie: MO Francji

Przed kilkoma dniami dowództwo Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii) potwierdziło zakup ex-francuskiego śmigłowcowca desantowego Siroco (L9012), typu Foudre. Lokalne media informowały o planach zakupowych Brasíli od wielu miesięcy (Brazylia decyduje się na Siroco, 2015-02-06). Okręt będzie służył pod brazylijską banderą jako Bahia (G40).

Ministerstwo obrony Brazylii nie podało jak dotąd kosztu zakupu Bahii. W przeszłości brazylijskie media sugerowały, że okręt zostanie odkupiony za ok. 80 mln euro (ok. 340 mln zł). Na wartość tę składa się także koszt remontu śmigłowcowca i doposażenia go zgodnie z wymaganiami Marinha do Brasil (Brazylia blisko pozyskania Siroco, 2015-08-11).

Wstępne prace remontowe na Bahii zostaną wykonane w stoczni DCNS w Tulonie, na południu Francji. Do końca grudnia śmigłowcowiec zostanie oficjalnie przekazany nowemu użytkownikowi. W 2016 kontynuowany będzie proces przywracania zdatności okrętu do eksploatacji. Nowe wyposażenie pokładowe dostarczą i zamontują brazylijscy podwykonawcy, dzięki czemu rząd w Brasíli otrzyma zwrot części kosztów zakupu jednostki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.