Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chile chce zakupić kolejny francuski desantowiec

Marynarka wojenna, 13 czerwca 2013

Marynarka wojenna Chile zamierza zakupić drugi francuski okręt desantowy typu Foudre, Siroco (L 9012).

Zawierając w 2011 porozumienie o nabyciu Foudre (L 9011), Chile zapewniło sobie pierwszeństwo przy ewentualnym zakupie Siroco (L 9012) / Zdjęcie: MO Francji

Decyzja w sprawie ewentualnego zakupu Siroco ma zostać podjęta w najbliższym czasie. Szanse na to są tym bardziej realnej, iż zgodnie z opublikowaną przez Paryż pod koniec kwietnia Białą Księgą na lata 2014-2025 (Le Livre Blanc 2013), okręt ma zostać wycofany ze służby do końca br. (Francuska Biała Księga , 2013-05-03).

Przypomnijmy, że Chile użytkuje już inną jednostkę typu Foudre. Pod koniec 2011 Santiago odkupiło od Francji Foudre (L 9011), który służy obecnie pod chilijską banderą jako LSDH 91 Sargento Aldea.

Nie wiadomo, na jaką kwotę opiewać miałby zakup Siroco. Nie powinna jednak ona różnić się zbytnio od ceny Sargento Aldea, który kosztował Chilijczyków 80 mln USD.

Warto dodać, że w myśl wieloletniej strategii rozbudowy potencjału marynarki wojennej Chile, państwo to ma docelowo dysponować 2 okrętami desantowymi. Mają one służyć do transportu oddziałów liczącej 1 400 żołnierzy brygady piechoty morskiej, wyposażonej m.in. w amfibie AAV-7 (Chile planuje zakup używanych AAV-7, 2013-06-10).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.