Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

NAM Bahia w linii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 marca 2016

Marynarka wojenna Brazylii przejęła okręt desantowy NAM Bahia.

Nowy brazylijski okręt desantowy NAM Bahia (G40) na terenie portu morskiego we francuskim Tulonie / Zdjęcie: MO Brazylii

Wczoraj w porcie morskim we francuskim Tulonie odbyła się ceremonia przyjęcia okrętu desantowego NAM Bahia (G40), typu Foudre, na stan Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii). W najbliższych tygodniach okręt dotrze do Brazylii, po czym rozpocznie wykonywanie zadań bojowych.

Latem 2015 dowództwo Marinha do Brasil potwierdziło zakup nowego okrętu desantowego (Brazylia kupuje Siroco, 2015-09-11). Jednostkę odkupiono od Marine Nationale (marynarki wojennej Francji), która eksploatowała go od 1998 jako Siroco (L 9012). Francuska grupa stoczniowa DCNS otrzymała zadanie wyremontowania jednostki i przywrócenia jej zdatności użytkowej. Część nowego wyposażenia pokładowego wyprodukowały i dostarczyły przedsiębiorstwa z Brazylii.

NAM Bahia (ex-Siroco) jest jednym z 2 okrętów transportowych typu Foudre, które w przeszłości były eksploatowane przez Marine Nationale. Pod koniec 2011 Paryż sprzedał desantowiec Foudre (L 9011) Armada de Chile (marynarce wojennej Chile, Chile chce zakupić kolejny francuski desantowiec, 2013-06-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.