Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny ostrzał USS Mason

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 października 2016

Nieznani sprawcy po raz kolejny wystrzelili pociski rakietowe w kierunku amerykańskiego niszczyciela USS Mason, stacjonującego w pobliżu wybrzeży Jemenu.

USS Mason po raz kolejny stał się celem ataku rakietowego u wybrzeży Jemenu. Środowy incydent może zmusić US Navy do skierowania dodatkowych okrętów w ten rejon / Zdjęcie: USN

W środę ok. 18:00 czasu lokalnego nieznani sprawcy wystrzelili 2 kierowane pociski przeciwokrętowe w kierunku USS Mason (DDG 87), typu Arleigh Burke. Załoga okrętu natychmiast wdrożyła procedury samoobrony, dzięki czemu oba pociski nie zdołały sięgnąć celu. W chwili zdarzenia amerykański niszczyciel znajdował się na północ od cieśniny Bab al-Mandab, łączącej Morze Czerwone z Zatoką Adeńską.

Do podobnego incydentu doszło w minioną niedzielę, kiedy w kierunku USS Mason wystrzelono 2 przeciwokrętowe pociski kierowane (Ostrzał USS Mason, 2016-10-10). W obu przypadkach o nieudaną próbę ataku oskarżono bojówkarzy szyickiej organizacji Huti. Ustalono bowiem, że pociski były wystrzeliwane z obszarów kontrolowanych przez rebeliantów.

W odpowiedzi na środowy atak US Navy zniszczyła 3 nadbrzeżne stacje radiolokacyjne, które miały służyć rebeliantom do namierzenia USS Mason. Obiekty, zlokalizowane na terenie południowo-zachodniej muhafazy Ta'izz, zostały zniszczone przez pociski samosterujące Tomahawk, wystrzelone z pokładu amerykańskiego niszczyciela. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.