Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny ostrzał USS Mason

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 października 2016

Nieznani sprawcy po raz kolejny wystrzelili pociski rakietowe w kierunku amerykańskiego niszczyciela USS Mason, stacjonującego w pobliżu wybrzeży Jemenu.

USS Mason po raz kolejny stał się celem ataku rakietowego u wybrzeży Jemenu. Środowy incydent może zmusić US Navy do skierowania dodatkowych okrętów w ten rejon / Zdjęcie: USN

W środę ok. 18:00 czasu lokalnego nieznani sprawcy wystrzelili 2 kierowane pociski przeciwokrętowe w kierunku USS Mason (DDG 87), typu Arleigh Burke. Załoga okrętu natychmiast wdrożyła procedury samoobrony, dzięki czemu oba pociski nie zdołały sięgnąć celu. W chwili zdarzenia amerykański niszczyciel znajdował się na północ od cieśniny Bab al-Mandab, łączącej Morze Czerwone z Zatoką Adeńską.

Do podobnego incydentu doszło w minioną niedzielę, kiedy w kierunku USS Mason wystrzelono 2 przeciwokrętowe pociski kierowane (Ostrzał USS Mason, 2016-10-10). W obu przypadkach o nieudaną próbę ataku oskarżono bojówkarzy szyickiej organizacji Huti. Ustalono bowiem, że pociski były wystrzeliwane z obszarów kontrolowanych przez rebeliantów.

W odpowiedzi na środowy atak US Navy zniszczyła 3 nadbrzeżne stacje radiolokacyjne, które miały służyć rebeliantom do namierzenia USS Mason. Obiekty, zlokalizowane na terenie południowo-zachodniej muhafazy Ta'izz, zostały zniszczone przez pociski samosterujące Tomahawk, wystrzelone z pokładu amerykańskiego niszczyciela. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.