Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostrzał USS Mason

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 października 2016

Wczoraj nieznani sprawcy wystrzelili dwa pociski rakietowe w kierunku amerykańskiego niszczyciela USS Mason. Do zdarzenia doszło na Morzu Czerwonym.

Uzyskanie przez rebeliantów Huti zdolności do atakowania okrętów w pobliżu Jemenu może utrudnić zaopatrywanie sił wielonarodowej koalicji walczących w tym państwie. Stanowi też zagrożenie dla cywilnej żeglugi morskiej / Zdjęcie: USN

Wczoraj ok. 19:00 czasu miejscowego radary niszczyciela USS Mason (DDG 87), typu Arleigh Burke, wykryły pocisk rakietowy nadlatujący od strony Jemenu. Załoga okrętu natychmiast uruchomiła systemy samoobrony. Ich użycie nie było jednak konieczne, gdyż pocisk spadł do wody, zanim znalazł się w pobliżu atakowanej jednostki. Niecałą godzinę później radiolokatory wykryły kolejny pocisk rakietowy lecący w kierunku USS Mason. Ten również nie sięgnął celu.

Do zdarzenia doszło w chwili, gdy okręt znajdował się na północ od cieśniny Bab al-Mandab, łączącej Morze Czerwone z Zatoką Adeńską. Amerykańska jednostka przebywała na wodach międzynarodowych. USS Mason wchodzi w skład zespołu zadaniowego sformowanego wokół atomowego lotniskowca USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69), typu Nimitz (USS Dwight D. Eisenhower na Bliskim Wschodzie, 2016-07-13).

O nieudaną próbę ataku rakietowego oskarżono bojówkarzy szyickiej organizacji Huti. Według przedstawicieli US Navy oba pociski wystrzelono z terytoriów kontrolowanych przez rebeliantów. Przed tygodniem Jemeńczycy ostrzelali i zniszczyli katamaran HSV 2 Swift przewożący zaopatrzenie dla armii Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Jemeńscy rebelianci ostrzelali HSV-2, 2016-10-03). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.