Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Straty islamistów

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 08 stycznia 2016

Departament Obrony USA poinformował o stratach zadanych islamistom w Iraku i Syrii przez siły wielonarodowej koalicji.

Około 2500 bojówkarzy organizacji islamistycznych zginęło w Iraku i Syrii wskutek nalotów przeprowadzonych w grudniu przez siły wielonarodowej koalicji / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Rzecznik prasowy dowództwa operacji Inherent Resolve, pułkownik Steve Warren, poinformował o skutkach nalotów przeprowadzonych przez siły wielonarodowej koalicji w Iraku i Syrii. W ciągu ostatniego miesiąca koalicjantom udało się zabić lub wyeliminować ok. 2500 bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych.

Naloty sił koalicji prowadzone są m.in. z lotnisk wojskowych znajdujących się w różnych państwach regionu, w tym na Cyprze, w Jordanii i Kuwejcie (Dania wycofa swoje F-16 z Iraku, 2015-08-25; Belgia podsumowuje naloty na islamistów, 2015-07-24). Bombardowań pozycji islamistów dokonują również załogi samolotów bojowych stacjonujących na 2 lotniskowcach atomowych, rozmieszczonych w Zatoce Perskiej: francuskim Charles de Gaulle (R 91) i amerykańskim USS Harry S. Truman (CVN 75), typu Nimitz (Leopold I opuścił CdG, 2016-01-05; Pierwsze operacje z pokładu USS Harry S. Truman, 2015-12-30).

Głównym celem ataków koalicjantów są stanowiska ogniowe, magazyny uzbrojenia, centra dowodzenia i ośrodki szkoleniowe ekstremistów, rozmieszczone na okupowanych obszarach w Iraku i Syrii. Od kilku miesięcy lotnictwo koalicji bombarduje też składy surowców energetycznych i infrastrukturę wydobywczą. Akcje, prowadzone w ramach operacji Tidal Wave II, której nazwa nawiązuje do podobnych działań podejmowanych w schyłkowym okresie II wojny światowej, mają odciąć organizacje islamistyczne od źródeł finansowania (Koalicjanci bombardują składy z paliwem, 2015-11-24; USA odcinają islamistów od źródeł finansowania, 2015-11-16USA odcinają islamistów od źródeł finansowania, 2015-11-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.