Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chorwacja kupi ATACMS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 października 2015

Zagrzeb zamierza nabyć kilkanaście gąsienicowych wyrzutni M270 MLRS i pociski balistyczne rodziny MGM-140 ATACMS.

Chorwacja zakupi 16 amerykańskich wyrzutni M270 MLRS wraz z pociskami balistycznymi rodziny MGM-140 ATACMS / Zdjęcie: Lockheed Martin

Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że rząd w Zagrzebiu rozważa kupno 16 gąsienicowych wyrzutni M270 MLRS (Multiple Launch Rocket System) wraz z pociskami balistycznymi bardzo krótkiego zasięgu rodziny MGM-140 ATACMS (Army Tactical Missile System). Uzbrojenie będzie używane przez jednostki artylerii wojsk lądowych Chorwacji.

Sprzęt najprawdopodobniej będzie pochodził z zapasów magazynowych US Army. Uzbrojenie zostanie przekazane Chorwatom w ramach jednego z amerykańskich rządowych programów pomocy wojskowej. Na tych samych zasadach Zagrzeb odebrał i wprowadził do służby ponad 200 samochodów terenowych klasy MRAP (Mine Resistant Ambush Protected), w tym 162 wozy M-ATV 4x4 od Oshkosh Defense (M-ATV dla Chorwacji, 2014-07-29).

Od kilku latach władze w Zagrzebiu nie szczędzą środków na rozwój i modernizację uzbrojenia artyleryjskiego. Dotychczas priorytetem był dla Chorwatów zakup 12 155-mm samobieżnych armatohaubic PzH 2000, pochodzących z zapasów magazynowych Heer (wojsk lądowych Niemiec, Chorwacja odebrała PzH 2000, 2015-07-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra