Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia sprzedała Leopardy

Wojska lądowe, 16 stycznia 2014

Ministerstwo obrony Holandii potwierdziło sprzedaż Finlandii 100 czołgów Leopard 2A6. Wartość transakcji nie została podana do publicznej wiadomości.

Holenderskie Leopardy 2A6 trafią do Finlandii w kilku transzach. Ostatnie pojazdy zostaną przejęte przez Maavoimat (wojska lądowe Finlandii) w 2019 / Zdjęcie: MO Holandii

Oficjalny komunikat został zamieszczony na stronie holenderskiego resortu obrony. Potwierdziły się tym samym wcześniejsze doniesienia prasowe o negocjacjach prowadzonych przez obie strony w sprawie zakupu 100 wycofanych ze służby w Koninklijke Landmacht (wojskach lądowych Holandii) czołgów Leopard 2A6 (Finlandia kupuje holenderskie Leopardy, 2013-12-18).

Oficjalne porozumienie o sprzedaży zostanie zawarte w przyszłym tygodniu, przy okazji roboczej wizyty fińskiego ministra obrony, Carla Haglunda, w Holandii. Wartość transakcji nie została podana do publicznej wiadomości. Warto jednak przypomnieć, że według pojawiających się w przeszłości informacji, Finowie zdecydowali się wyłożyć za pojazdy 200 mln EUR (836 mln PLN).

Poza samymi czołgami, Holendrzy przekażą też Finom części zamienne, dokumentację techniczną, wyposażenie logistyczne niezbędne do należytej obsługi pojazdów, a także amunicję ćwiczebną oraz materiały szkoleniowe. Co ciekawe, w przeszłości mówiło się też o tym, że część z zakupionych Leopardów 2A6 zostanie użyta jako źródło części zamiennych.

Omawiana transakcja kończy długą historię sprzedaży ex-holenderskich Leopardów państwom trzecim (Holendrzy bez Leopardów, 2011-04-08, Ostatnie strzelanie, 2011-05-23). Finowie byli 3. potencjalnym nabywcą tych czołgów. Wcześniej z ich zakupu zrezygnowali Indonezyjczycy (Leopardy dla Indonezji nie z Holandii, 2012-07-03, Niemieckie wozy oficjalnie dla Indonezji, 2013-11-13) i Chilijczycy (Chile chce kupić dodatkowe Leopardy, 2013-04-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.