Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby ogniowe THeMIS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 listopada 2016

W Estonii przeprowadzono kolejne testy poligonowe bezzałogowego pojazdu THeMIS.

Jeden z estońskich bezzałogowych pojazdów terenowych THeMIS, wyposażony w zsmu ST Engineering Adder / Zdjęcie: Milrem

W dn. 1-7 listopada na poligonie w Tapa przeprowadzono serię ćwiczeń wojskowych, w których udział wziął również rodzimy Milrem. Przedsiębiorstwo wydzieliło dla potrzeb szkolenia 2 bezzałogowe pojazdy terenowe THeMIS (Tracked Hybrid Modular Infantry System) w różnych konfiguracjach. Jeden z bezzałogowców wystawiono w wariancie wsparcia logistycznego, a drugi – bojowym, wyposażonym w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia ST Engineering Adder z 12,7-mm wkm.

Scenariusz ćwiczeń zakładał m.in. użycie bezzałogowców jako pojazdów wsparcia drużyny piechoty, która dostała się pod ogień nieprzyjaciela. Jeden z wozów ostrzeliwał wybrane pozycje, natomiast drugi służył m.in. do transportu uzbrojenia, przewozu żołnierzy i ewakuacji rannych.

W ostatnich miesiącach estońskie bezzałogowce THeMIS były wielokrotnie używane podczas ćwiczeń wojskowych organizowanych przez państwa bałtyckie. W 2. połowie października jeden pojazd wykorzystano podczas wielonarodowych ćwiczeń Silver Arrow 2016 (TheMIS na Silver Arrow 2016, 2016-11-08). Innym razem THeMIS wypróbowano w trakcie majowego szkolenia Spring Storm 2016 (Milrem testuje TheMIS, 2016-05-27). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.