Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

H215 dla niemieckiej policji

Lotnictwo cywilne, 08 grudnia 2016

Niemiecka policja federalna zamówiła 3 śmigłowce Airbus Helicopters H215.

Na początku 2019 niemiecka policja odbierze 3 nowe H215 / Zdjęcie: Bundespolizei Fliegergruppe

Bundespolizei (niemiecka policja federalna) podpisała umowę z Airbus Helicopters dotyczącą zakupu 3 śmigłowców wielozadaniowych H215. Wiropłaty zostaną zakupione w ramach programu nadzorowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec. H215 będą używane m.in. do niesienia pomocy ofiarom katastrof morskich i misji porządku publicznego. Dostawa śmigłowców jest zaplanowana na początek 2019.

Niemiecka policja eksploatuje obecnie 19 śmigłowców z rodziny Super Puma. Są eksploatowane przez 365 dni w roku do transportu personelu na duże odległości, przewozu VIP-ów, misje poszukiwawczo-ratunkowych i niesienia pomocy ofiarom katastrof.

Ogółem we flocie niemieckiej policji państwowej znajduje się 87 wiropłatów wyprodukowanych przez Airbus Helicopters i przedsiębiorstwa, których tradycje dziedziczy europejski koncern. Są to EC 120 Colibri, EC 135 T2i, EC 155 B i AS 332 L1 Super Puma. Policje poszczególnych landów eksploatują także EC 145 / H145, BK 117, Bo 105 i MD 902 (Pierwszy policyjny H145, 2015-10-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.