Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy policyjny H145

Lotnictwo cywilne, 20 października 2015

Policja niemieckiego kraju związkowego Badenia-Wirtembergia odebrała pierwszy w świecie śmigłowiec H145 w konfiguracji policyjnej.

Pierwszy w świecie policyjny H145 trafił do rąk stróżów prawa niemieckiego kraju związkowego Badenia-Wirtembergia / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Wczoraj w zakładach Airbus Helicopters w Donauwörth policja niemieckiego kraju związkowego Badenia-Wirtembergia odebrała pierwszy w świecie śmigłowiec H145 w konfiguracji policyjnej. Jest to pierwszy z sześciu śmigłowców, które niemieccy policjanci zamówili w grudniu 2013 (EC145T2 dla niemieckiej policji, 2013-12-11).

H145 dla policji  Badenii-Wirtembergii jest wyposażony w nowoczesny system zarządzania misją, dostarczony przez Euroavionics, który ułatwia wykonywanie zadań policyjnych. System ten, w połączeniu z kompleksowymi opcjami wyposażenia łączności, jak LTE i Wi-Fi, czyni z niego najnowocześniejszy śmigłowiec policyjny na rynku.

Podstawową rolą policyjnego H145 jest obserwacja i nadzór przy użyciu kamer termowizyjnych i telewizyjnych, sterowanych przez operatora, który także zarządza łącznością i wymianą danych z jednostkami policji na ziemi.

Modułowa konstrukcja EC145 T2 i jego duża przestronna kabina z płaską podłogą pozwala na użycie śmigłowca także do innych zadań, jak poszukiwania i ratownictwo, czy transport jednostek specjalnych policji.

Obecnie policja kraju związkowego Badenii-Wirtembergii eksploatuje flotę złożoną z dwóch śmigłowców EC155 i sześciu MD902 Explorer, które zostaną zastąpione przez H145. Wkrótce siły policyjne w całych Niemczech będą użytkowały wyłącznie śmigłowce produkcji Airbus Helicopters (Niemiecka policja zamawia EC145 T2, 2014-12-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.