Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy policyjny H145

Lotnictwo cywilne, 20 października 2015

Policja niemieckiego kraju związkowego Badenia-Wirtembergia odebrała pierwszy w świecie śmigłowiec H145 w konfiguracji policyjnej.

Pierwszy w świecie policyjny H145 trafił do rąk stróżów prawa niemieckiego kraju związkowego Badenia-Wirtembergia / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Wczoraj w zakładach Airbus Helicopters w Donauwörth policja niemieckiego kraju związkowego Badenia-Wirtembergia odebrała pierwszy w świecie śmigłowiec H145 w konfiguracji policyjnej. Jest to pierwszy z sześciu śmigłowców, które niemieccy policjanci zamówili w grudniu 2013 (EC145T2 dla niemieckiej policji, 2013-12-11).

H145 dla policji  Badenii-Wirtembergii jest wyposażony w nowoczesny system zarządzania misją, dostarczony przez Euroavionics, który ułatwia wykonywanie zadań policyjnych. System ten, w połączeniu z kompleksowymi opcjami wyposażenia łączności, jak LTE i Wi-Fi, czyni z niego najnowocześniejszy śmigłowiec policyjny na rynku.

Podstawową rolą policyjnego H145 jest obserwacja i nadzór przy użyciu kamer termowizyjnych i telewizyjnych, sterowanych przez operatora, który także zarządza łącznością i wymianą danych z jednostkami policji na ziemi.

Modułowa konstrukcja EC145 T2 i jego duża przestronna kabina z płaską podłogą pozwala na użycie śmigłowca także do innych zadań, jak poszukiwania i ratownictwo, czy transport jednostek specjalnych policji.

Obecnie policja kraju związkowego Badenii-Wirtembergii eksploatuje flotę złożoną z dwóch śmigłowców EC155 i sześciu MD902 Explorer, które zostaną zastąpione przez H145. Wkrótce siły policyjne w całych Niemczech będą użytkowały wyłącznie śmigłowce produkcji Airbus Helicopters (Niemiecka policja zamawia EC145 T2, 2014-12-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.