Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IFS Application dla MEPC

Lotnictwo wojskowe, 22 grudnia 2016

Spółka Middle East Propulsion Company (MEPC) wybrała system IFS Applications na potrzeby świadczenia usług nadzorowania procesu obsługi technicznej, remontów i przeglądów naprawczych silników lotniczych.

Zdjęcie: IFS

System IFS Applications będzie wspierać nadzorowanie procesów obsługi technicznej, remontów i przeglądów naprawczych w zakładzie spółki MEPC w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej, który zajmuje się obsługą techniczną silników lotniczych floty statków powietrznych al-quwwāt al-ğawwiyyah al-malakiyyah as-su’ūdiyyah (królewskich wojsk lotniczych Arabii Saudyjskiej). System będzie obsługiwać także finanse, łańcuch dostaw, zarządzanie dokumentacją, kadry i płace (IFS liderem rynku, 2016-07-26).

W 2012 MEPC otworzyła w Rijadzie, niedaleko międzynarodowego portu lotniczego Króla Chalida, nowoczesny zakład obsługowy o powierzchni ok. 18 tys. m2. MEPC jest jedynym w Arabii Saudyjskiej podmiotem obsługującym silniki lotnicze Pratt & Whitney F100, używane do napędu samolotów wielozadaniowych Boeing F-15 należących do al-quwwāt al-ğawwiyyah al-malakiyyah as-su’ūdiyyah (Plany dyslokacji F-15SA, 2016-08-09).

Rozwiązanie IFS umożliwi MEPC realizację wszelkich aspektów obsługi i napraw, od przyjęcia aż po opuszczenie hangaru przez statek powietrzny, z jednoczesną, zintegrowaną obsługą finansów i kadr. System zapewni całkowitą przejrzystość procesów nawet w personalnych obszarach odpowiedzialności, zapewniając skoncentrowanie działań na procesach ważnych z punktu widzenia strategii przedsiębiorstwa. IFS Applications ma wbudowaną funkcjonalność z zakresu analityki biznesowej, która umożliwia operatorom analizowanie kluczowych wskaźników wydajności za pomocą analiz predykcyjnych obrazujących pełny wpływ zachodzących w przedsiębiorstwie procesów na całkowitą wydajność obsługi technicznej, remontów i przeglądów naprawczych, jak również (w czasie rzeczywistym) efektu podejmowanych decyzji na działania przedsiębiorstwa.

Zamiast korzystać z różnych systemów biznesowych potrzebowaliśmy jednego, zintegrowanego rozwiązania do zarządzania całością operacji biznesowych zakładu w Rijadzie, który jest jednostką o znaczeniu krytycznym. Oferowana przez system IFS Applications pełna widoczność procesów umożliwia nam zmaksymalizowanie efektywności remontów, jak również szybkie reagowanie na potencjalne problemy związane z wydajnością, co jest bardzo ważne w przypadku dynamicznego środowiska wojskowego – powiedział Abdullah Al Omari, prezes MEPC.

Luis Ortega, dyrektor zarządzający IFS dodał: Wybór systemu IFS Applications do obsługi zakładu MEPC, będącego integralną częścią wojskowego potencjału Arabii Saudyjskiej, to dowód na jego ogromne możliwości w zakresie obsługi technicznej, remontów i przeglądów naprawczych. Królewskie wojska lotnicze Arabii Saudyjskiej są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie. Bardzo się cieszymy, mogąc wspierać MEPC naszym wiodącym rozwiązaniem, które umożliwi mu utrzymanie statków powietrznych w pełnej gotowości przez cały czas.

MEPC powstała w 1992 jako spółka partnerska typu joint venture. Jest ona objęta saudyjskim programem offsetowym. Ten innowacyjny program inwestycyjny został rozpoczęty w 1989 w celu wsparcia tworzenia opłacalnych przedsiębiorstw w Arabii Saudyjskiej. Program, opracowany w celu przyciągnięcia inwestorów zagranicznych, zachęca do zakładania spółek typu joint venture pomiędzy podmiotami zagranicznymi i saudyjskimi, promując ekspansję saudyjskiego sektora usług prywatnych poprzez długotrwałe i korzystne dla obu stron wspólne przedsięwzięcia gospodarcze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.