Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A380 dotrze do Maroka

Lotnictwo cywilne, 22 grudnia 2016

Emirates poinformowały o planowanym otwarciu pierwszego w historii połączenia komercyjnego do Maroka i Afryki Północnej, obsługiwanego przez Airbusa A380. Pierwszy lot do Casablanki odbędzie się 26 marca 2017.

Inaugurację połączenia Dubaj – Casablanca zaplanowano na 26 marca 2017 / Zdjęcie: Emirates

Flagowy samolot arabskiego przewoźnika zastąpi na trasie Dubaj – Casablanca Boeinga 777-300ER, zapewniając większą zdolność przewozową we wszystkich klasach rezerwacyjnych i jeszcze bogatszą ofertę pokładową. A380 zwiększy oferowanie o 1834 dodatkowe miejsca tygodniowo. Na jego pokładzie znajduje się 14 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes i 401 miejsc w klasie ekonomicznej.

Casablanca należy do najpopularniejszych kierunków oferowanych przez Emirates i cieszy się coraz większym zainteresowaniem od chwili otwarcia w marcu 2002.  Tylko w 2015 Emirates przewiozły na trasie blisko 260 tys. pasażerów i ponad 10 tys. t cargo. Od 26 marca A380 codziennie wystartuje z Dubaju o 7:25, lądując w Casablance o 12:55. Lot powrotny z Casablanki zaplanowano na 14:55, z lądowaniem w Dubaju o 1:25 następnego dnia.

Lot z Casablanki do Dubaju umożliwi podróżującym z Maroka dogodną przesiadkę do innych kierunków w siatce połączeń przewoźnika, zwłaszcza w rejonie Zatoki Perskiej, Azji Południowej i Australii. Wiele kierunków, m.in. Kuwejt, Arabia Saudyjska, Doha, Pekin, Szanghaj, Kanton, Hongkong, Sydney, Brisbane i Perth, obsługiwanych jest również przez A380.

Emirates dysponują największą w świecie flotą A380, na pokładzie których od 2008 przewiozły ponad 65 mln pasażerów. Ponadto arabskie towarzystwo oczekuje na dostawę kolejnych 54 największych samolotów pasażerskich świata. Do tej pory przewoźnik wprowadził A380 w połączeniach do 45 kierunków na świecie. Flota 88 samolotów tego typu odwiedziła 64 porty lotnicze, pokonała dystans prawie 986 mln km i wykonała 74 263 loty (A380 ląduje w Dosze, 2016-12-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.