Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Su-27 rozbił się w Kazachstanie

Lotnictwo wojskowe, 22 grudnia 2016

Wczoraj w nocy pilot samolotu myśliwskiego Su-27 wojsk lotniczych Kazachstanu wykonywał rutynowy lot treningowy. Gdy samolot skierował na lotnisko startu – Tałdy-Kurgana, doszło do awarii technicznej. Pilot został zmuszony do katapultowania. Wcześniej skierował maszynę nad tereny niezamieszkane.

Według nieoficjalnych danych, wrak znaleziono w pobliżu miejscowości Zariecznyj w obwodzie Ałma-Atińskim. Pilot – mjr Adilbek Isakow zdołał się katapultować. Wylądował na spadochronie i przeżył bez poważniejszych obrażeń. Już po 15 minutach pilota podjął śmigłowiec, który przewiózł go do szpitala wojskowego. Według Ministerstwa obrony Kazachstanu, nalot Isakowa wynosi 556 godzin.

Według relacji pilota, samolot uległ awarii technicznej, prawdopodobnie instalacji paliwowej. Po kolei wyłączyły się oba silniki. Pilot zdecydował się na katapultowanie dopiero, gdy przestał funkcjonować system sterowania.

Rozbity samolot to myśliwiec Su-27 jednostki nr 21751 wojsk lotniczych Kazachstanu. Został przekazany przez Rosję w 1996 w ramach rekompensaty gospodarczej. Wcześniej ponad 10 latał w barwach WWS FR. Kazachstan dysponuje ok. 30 Su-27 (Kazachstan odebrał Su-30SM, 2015-04-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.