Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

CS100 Swiss na Lotnisku Chopina

Lotnictwo cywilne, 31 sierpnia 2016

Wczoraj wieczorem na Lotnisku Chopina odbyło się oficjalne powitanie samolotu CSeries 100 linii Swiss. Warszawa jest jedną z pierwszych europejskich stolic, do których CS100 lata z Zurychu.

W uroczystości wziął udział 2. CS100 należący do linii Swiss, noszący znaki rejestracyjne HB-JBB. Samolot został powitany na warszawskim lotnisku tradycyjnym salutem wodnym

Każde więzy, które łączą Szwajcarię z Polską, są ważne – tak samo te ekonomiczne, jak i kulturalne. Cieszę się, że Lotnisko Chopina zostało wybrane jako jedno z pierwszych, do którego Swiss lata nowym samolotem – powiedział ambasador Szwajcarii Andrej Motyl. To ważne wydarzenie zarówno dla Kanady, jak i Polski. Nowoczesna technologia zastosowana w tym modelu samolotu łączy standardy kanadyjskie i polskie. Okazja taka jak ta jest możliwością zaprezentowania tej technologii – dodał ambasador Kanady Stephen de Boer.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasza flota powiększyła się o najnowszy typ maszyn, a przede wszystkim z faktu, że nowe samoloty latają regularnie do Warszawy – podkreśliła Iris Malich, dyrektor Swiss International Air Lines na Niemcy, Austrię i Europę Środkowo-Wschodnią. Oprócz wysokiej jakości usług do jakiej są przyzwyczajeni pasażerowie Swiss, jesteśmy w stanie zaoferować im większy komfort i cichszą kabinę. Wyniki eksploatacyjne tego nowego kanadyjskiego samolotu były bardzo pozytywne, a naszym pasażerom od razu przypadł do gustu. Swiss operuje na trasie do Warszawy trzy razy dziennie, jest to bardzo ważne połączenie między Polską a Szwajcarią, zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i turystów – dodała Iris Malich.

Załoga CSeries 100, złożona z 2 pilotów, ma do dyspozycji awionikę glass cockpit Rockwell Collins Pro Line Fusion, obejmującą 5 ciekłokrystalicznych kolorowych wyświetlaczy

Cieszymy się, że nasz najnowszy samolot Bombardier CS 100 rozpoczął regularne loty do Warszawy w barwach linii Swiss. Samoloty CSeries to obecnie najnowocześniejsze na świecie samoloty regionalne średniej pojemności, charakteryzujące się wysokim komfortem podróżowania oraz ekonomią przewozów. Są też bardzo ciche i spełniają wszystkie najnowsze normy w zakresie ochrony środowiska – podkreślił Janusz Kućmin, przedstawiciel generalny Bombardiera na Polskę (FIA 2016: Kanadyjski certyfikat dla CS300, 2016-07-11).

Cieszymy się, że miesiąc po wprowadzeniu samolotu Bombardier CS100 do floty Swiss International Air Lines możemy witać ten piękny i nowoczesny samolot na naszym lotnisku. Fakt, że Warszawa jest jedną z pierwszych europejskich stolic, do których CS100 lata z Zurychu świadczy o tym, że jesteśmy ważnym partnerem dla linii Swiss – powiedział Grzegorz Michorek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina.

CS100 użytkowane przez szwajcarskie towarzystwo są przystosowane do przewozu maksymalnie 125 pasażerów, w konfiguracji jednoklasowej. Ilość rzędów klasy biznes jest dobierana zależnie od obłożenia danego lotu

Pierwszy z 30 Bombardierów CSeries, zamówionych przez Swiss, noszący znaki rejestracyjne HB-JBA,  wylądował w Zurychu 6 lipca (Pierwszy lot CS100 z pasażerami, 2016-06-07). Przewoźnik nadał mi imię Canton of Zurich. Samolot został ochrzczony przez radną Kantonu Zurych Carmen Walker Späh i szwajcarskiego rapera BLIGGa, którzy urodzili się i mieszkają w tym regionie. CS100 wykonał pierwszy komercyjny rejs dla Swiss 15 lipca.

Inauguracyjny lot CS100 w barwach Swiss odbył się 20 sierpnia. Szwajcarski przewoźnik oferuje na trasie Warszawa-Zurych 3 połączenia dziennie. Planowo wszystkie będą obsługiwane przez CSeries 100. Linie Swiss spodziewają się, że do końca br. dysponować będą 9 CS100, które stopniowo zastępować będą Avro RJ100. Siatka połączeń, na których operować będą szwajcarskie CSeries 100 będzie stopniowo rozszerzana od września o Niceę, Stuttgart, Hanower, Mediolan, Florencję i Bukareszt.

Władze stołecznego lotniska przygotowały też specjalny tort z okazji przylotu szwajcarskiego CS100 / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

Swiss International Air Lines są narodowym przewoźnikiem Szwajcarii. Ich flota 94 samolotów, operujących z Zurychu i Genewy obsługuje 102 destynacje w 46 krajach. Oddział Swiss WorldCargo zajmuje się transportem ładunków do 130 portów w 80 krajach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.