Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

airBaltic będą pierwszym użytkownikiem CS300

Lotnictwo cywilne, 09 listopada 2015

Bombardier ujawnił, że łotewskie towarzystwo airBaltic będzie pierwszym w świecie użytkownikiem samolotów komunikacyjnych CSeries 300.

Pierwszym użytkownikiem CSeries 300 będą łotewskie linie airBaltic / Rysunek: Bombardier

Dziś Bombardier podał do publicznej wiadomości, że pierwszy seryjny samolot komunikacyjny CSeries 300 trafi do linii airBaltic z Łotwy. Dostawa zostanie zrealizowana w drugiej połowie 2016. Łotewskie towarzystwo zamówiło 13 CS300, z opcją na 7 kolejnych.

Założone w 1995 airBaltic dysponują siatką 60 połączeń w Europie i na Bliskim Wschodzie. Ich flota składa się z 12 turbośmigłowych Dash 8-Q400, także dostarczonych przez kanadyjskie przedsiębiorstwo oraz 7 Boeingów 737-300 i pięciu 737-500 (Doskonałe wyniki airBaltic, 2014-08-27).

Jednocześnie Bombardier oznajmił, że program prób w locie, niezbędnych do otrzymania Certyfikatu Typu Ministerstwa Transportu Kanady przez inny samolot z tej rodziny – CS100 – jest już niemal zakończony, po wykonaniu ponad 1000 lotów badawczych. W sobotę jeden z przedseryjnych CSeries 100 (FTV6), wyposażony w kabinę pasażerską, rozpoczął próby funkcjonalności i niezawodności. Samolot wystartował z lotniska Mirabel pod Montrealem i udał się w podróż z międzylądowaniami w Moncton, Halifax i St-John’s (Finansowe problemy Bombardiera , 2015-10-30, Cichy CSeries, 2015-09-11).

W trakcie lotów FTV6 sprawdzone zostaną typowe trasy oraz procedury podejścia do lądowania, lądowania, obsługi naziemnej i startu, stosowane przez linie lotnicze. Będą one następnie wdrożone na połączeniach pomiędzy 15 parami miast na terenie Kanady i 20 parami miast w Stanach Zjednoczonych Ameryki, które obsługiwać będą CSeries 100.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.