Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT ogłasza połączenie do Astany

Lotnictwo cywilne, 26 stycznia 2017

Już 8 maja PLL LOT po raz pierwszy połączą Polskę z Kazachstanem.

Rejsy z Warszawy do Astany będą realizowane 4 razy w tygodniu, początkowo Boeingami 737-800 / Rysunek: PLL LOT

Nowe połączenie to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pasażerów podróżujących z Polski do Kazachstanu, jak również mieszkańców Kazachstanu podróżujących do Polski i wielu innych miast na świecie. Pierwszy rejs z Warszawy do Astany jest zaplanowany na 8 maja. Połączenie będzie obsługiwane przez Boeingi 737-800, które trafią do LOT-u już w kwietniu.

Polski przewoźnik będzie latał do Astany 4 razy w tygodniu. W poniedziałki, środy, czwartki i piątki samoloty wystartują z Warszawy o godz. 22:50 i wylądują w Astanie o godz. 07:45. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Kazachstanu we wtorki, czwartki, soboty i niedziele o godz. 13:00 i wyląduje w Warszawie o 14:15 czasu lokalnego. Na pokładzie Boeingów 737-800 w drodze między Astaną a Polską LOT zaoferuje 3 klasy podróży. Docelowo połączenie będzie obsługiwane najnowocześniejszymi samolotami wąskokadłubowymi – Boeingami 737 Max 8 (737 Max 8 na wodzie, 2017-01-23).

Przez ostatnie lata Astana stała się jedną z najważniejszych azjatyckich stolic, ważnym ośrodkiem biznesowym i nowoczesnym, imponującym miastem dla wszystkich odwiedzających. Jestem przekonany, że bezpośrednie połączenie LOT-u pozwoli na zacieśnienie współpracy zarówno gospodarczej jak i kulturalnej czy turystycznej. Liczymy, że coraz więcej pasażerów z Kazachstanu zdecyduje się odwiedzić Polskę, jak również coraz więcej Polaków zdecyduje się odwiedzić ekscytujący kraj, jakim z pewnością jest Kazachstan – mówi prezes LOT-u, Rafał Milczarski.

Kazachstan jest dla Polski szóstym partnerem gospodarczym w Azji. Według danych Komitetu Dochodów Państwowych Ministerstwa Gospodarki Narodowej Kazachstanu w 2015 obroty handlowe pomiędzy Polską a Kazachstanem wyniosły 1,1 mld USD, a od stycznia do listopada ub. r. – 708,9 mln USD. Obecnie na rynku kazachskim zarejestrowanych jest, w różnych formach prawnych, 190 przedsiębiorstw z polskim kapitałem. Blisko 2 tysiące przedsiębiorstw uczestniczy w wymianie towarowej pomiędzy oboma krajami. W okresie pierwszych trzech kwartałów 2016 polskie podmioty, według danych Narodowego Banku Republiki Kazachstanu, zainwestowały w Kazachstanie 21,6 mln USD.

O rosnącym znaczeniu Kazachstanu świadczy również rola, jaką ten kraj odegra w tym roku na arenie międzynarodowej. Nowoczesna stolica, Astana, będzie gospodarzem EXPO 2017. Tematyka wystawy – czyli nowe technologie, innowacje oraz wykorzystanie zasobów naturalnych oraz energii odnawialnej pozwoli przyciągnąć inwestorów i przedsiębiorców z całego świata.

Nowe połączenie PLL LOT będzie też znaczącym wsparciem dla polskiej obecności na wystawie. Polska, jako aktywny uczestnik wystawy, w obrębie swojej ekspozycji zaproponuje seminaria poświęcone polskim innowacjom. Jesienią w ramach EXPO 2017, 6 września odbędzie się w Astanie Forum Gospodarcze, a 7 września – Dzień Polski.

Czas rejsu z Warszawy do Astany i z Astany do Warszawy będzie wynosił około 5 godzin. Dla pasażerów z wielu krajów Europy, w tym z Polski, podróże do Kazachstanu są od tego roku ułatwione dzięki wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla osób udających się do tego kraju w celach turystycznych i biznesowych. Z kolei pasażerowie z Kazachstanu dzięki ofercie LOT-u będą mogli odwiedzić nie tylko Warszawę, ale również inne polskie miasta, takie jak Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Poznań (Więcej połączeń LOT-u do Tokio, 2017-01-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.