Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot trzeciej Cessny Longitude

Lotnictwo cywilne, 21 marca 2017

Do floty przedseryjnych biznesjetów Cessna Citation Longitude dołączył trzeci samolot.

Oblot trzeciej przedseryjnej Cessny Longitude trwał 1 h 40 min / Zdjęcie: Cessna Aircraft

Oblot trzeciego przedseryjnego samolotu odrzutowego klasy biznes Cessna Citation Longitude odbył się wczoraj, w zakładach w Wichita. Jego załogę stanowili piloci doświadczalni Corey Eckhart i UJ Pesonen oraz inżynier prób w locie Mike Bradfield. Lot trwał 1h 40 min. Trzeci przedseryjny Longitude będzie użyty do prób awioniki i instalacji pokładowych oraz posłuży jako źródło danych dla symulatora lotu.

Obecnie w zakładach w Wichita trwa montaż 4 seryjnych Longitude. Proces odbywa się z użyciem tych samych przyrządów i technologii, których użyto do wytworzenia samolotów przedseryjnych.

Dotychczas dwie pozostałe przedseryjne Cessny Citation Longitude wykonały 125 lotów, trwających łącznie ponad 250 h. Producent twierdzi, że przed końcem roku zakończy próby i uzyska Certyfikat Typu (Druga Cessna Longitude w powietrzu, 2016-11-23; Cessna Citation Longitude oblatana, 2016-10-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.