Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Certyfikacja plutonów 6. zmiany PKW Afganistan

Wojska lądowe, 18 kwietnia 2017

W dn. 11-13 kwietnia na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Wędrzyn odbyła się ocena stopnia wyszkolenia plutonów ochrony 6. zmiany PKW Afganistan.

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Wędrzyn odbyła się ocena stopnia wyszkolenia plutonów ochrony 6. zmiany PKW Afganistan / Zdjęcia: szer. Dawid Sofiński, 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana

Ocena stopnia wyszkolenia odbyła się w ramach zajęć taktycznych połączonych ze strzelaniem amunicją bojową. W odróżnieniu od certyfikacji drużyn teraz dowódcy plutonów byli oceniani za sposób wykonania poszczególnych zadań, które pozwoliły sprawdzić poziom wyszkolenia plutonów m.in. z ochrony doradców w ramach procedury Guardian Angels, realizacji zadań sił szybkiego reagowania (QRF) w bazie, udzielania pierwszej pomocy medycznej, zabezpieczenia stanu osobowego Polskiego Kontyngentu Wojskowego na wypadek użycia przez nieprzyjaciela broni masowego rażenia i patroli wokół baz (Przygotowania do afgańskiej misji, 2017-04-10).

Ponadto w ramach oceny stopnia wyszkolenia plutonów sprawdzono znajomość procedury wywołania wsparcia z powietrza przez wysuniętego nawigatora naprowadzania lotnictwa (JTAC). Została ona zrealizowana przy udziale śmigłowca, co nadało certyfikacji realnego wymiaru działania w takiej sytuacji.

Certyfikacja plutonów ochrony była próbą generalną przed najważniejszym sprawdzianem dla 6. zmiany PKW Afganistan. Będzie nią certyfikacja całego PKW, którą zaplanowano na początek maja (Komandosi szkolili Zawiszaków, 2017-03-17).

Na podstawie informacji por. Kamila Wojciechowskiego, 15. GBZmech.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.