Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PAS 2017: LM-100J czeka na nabywców

Lotnictwo cywilne, 21 czerwca 2017

Kolejną premierą tegorocznego Paris Air Show jest LM-100J, czyli cywilna wersja transportowca C-130J.

Lockheed promuje LM-100J jako następcę L-100, wyposażonego w nowoczesną awionikę  / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Już w kilka tygodni po oblocie prototyp najnowszego samolotu transportowego Lockheed Martina - LM-100J, czyli cywilna wersja C-130J Super Hercules, został wystawiony na płycie lotniska Le Bourget w ramach tegorocznego Paris Air Show. Jego próby certyfikacyjne mają zostać zrealizowane do końca br. Weźmie w nich udział także drugi prototyp. Uzyskanie Certyfikatu Typu amerykańskiej Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA) zaplanowane jest w pierwszych miesiącach 2018 (LM-100J oblatany, 2017-05-27).

Natychmiast potem 5 pierwszych seryjnych LM-100J zostanie przekazanych nieujawnionemu odbiorcy. Oprócz niego listy intencyjne podpisały irlandzka ASL Aviation Group i brazylijskie Bravo Industries, które zamierzają nabyć po 10 samolotów.

LM-100J wyposażony jest w nowoczesną awionikę, umożliwiającą wykonywanie lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu i system precyzyjnego zrzutu ładunków. Samolot ma być używany nie tylko do transportu ładunków wielkogabarytowych (m.in. standardowych palet i pojazdów, także wojskowych) w trudno dostępnych rejonach bez rozbudowanej infrastruktury lotniskowej, ale również do misji poszukiwawczo-ratowniczych, ewakuacji medycznej, zwalczania pożarów i transportu VIP-ów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.