Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Żołnierze PKW Afganistan wzięli udział w Spur Ride

Wojska lądowe, 06 lipca 2017

W bazie Bagram odbył się dziś marsz kawaleryjski, Spur Ride, zorganizowany przez żołnierzy 1. Dywizji Piechoty US Army.

Spur Ride jest tradycją kawaleryjską US Army. Dla każdego nowego żołnierza kawalerii marsz jest swego rodzaju sposobem na sprawdzenie indywidualnych umiejętności, zarówno fizycznych jak i psychicznych / Zdjęcia: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Uczestnicy marszu mieli za zadanie ukończyć marszobieg na dystansie ok. 5 km w pełnym oporządzeniu, w tym z kamizelką taktyczną, bronią i w hełmie, a następnie zaliczyć punkt, w którym należało udzielić pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu w walce żołnierzowi. Końcowym etapem było wykonanie strzelania dynamicznego z broni indywidualnej.

Przedstawiciele 6. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan z dowódcą, płk Piotrem Fajkowskim, na czele jako jedyni obcokrajowcy ukończyli marsz. Żołnierze, dzięki zaliczeniu wszystkich wymaganych sprawności podczas biegu, otrzymają certyfikat uprawniający do noszenia tradycyjnego kawaleryjskiego kapelusza, Cavalry Stetson, oraz ostróg do butów, Spurs.

Od czerwca działania operacyjne w Afganistanie prowadzi 6. zmiana PKW, której trzon tworzą żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (Zmiana dowództwa PKW RSM, 2017-06-12). Udział polskich wojskowych w misji Resolute Support ma charakter doradczo-szkoleniowy, bez angażowania żołnierzy w bezpośrednie operacje bojowe.

Na podstawie informacji DO RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.