Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patrioty na Litwie

Wojska lądowe, 11 lipca 2017

Wojska USA rozmieściły na Litwie zestawy przeciwrakietowe/przeciwlotnicze Patriot, które będą użyte podczas rozpoczętych dziś wielonarodowych ćwiczeń Tobruq Legacy 17.

Elementy amerykańskiego systemu obrony przeciwlotniczej/przeciwrakietowej Patriot na Litwie / Zdjęcie: MO Litwy

Ministerstwo obrony Litwy poinformowało o rozmieszczeniu na terytorium naszego wschodniego sąsiada elementów amerykańskiego systemu obrony powietrznej Patriot. Uzbrojenie zostanie użyte podczas rozpoczętych dziś i trwających do 22 lipca wielonarodowych ćwiczeń wojskowych Tobruq Legacy 17, których litewska część zostanie zorganizowana w rejonie szawelskim.

W ćwiczeniach na litewskiej północy uczestniczyć będzie ok. 500 żołnierzy z Litwy, Łotwy, Polski, USA i Wielkiej Brytanii. Polskie siły zbrojne reprezentuje m.in. pododdział z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego w sile ok. 70 żołnierzy, wyposażony w 23-mm przeciwlotnicze zestawy artyleryjsko-rakietowe ZUR-23-2KG (Trenażery za 4,5 mln zł dla WOPL, 2015-02-05).

Tegoroczna edycja ćwiczeń Tobruq Legacy 17 odbędzie się jednocześnie w Czechach i Rumunii oraz na Litwie. W przedsięwzięciu ma uczestniczyć ponad 2 tys. żołnierzy z 13 państw. Celem Tobruq Legacy 17 jest zgranie jednostek odpowiedzialnych z obronę powietrzną z różnych państw NATO i wypracowanie metod współpracy na wypadek działania na polu walki w ramach wielonarodowych grup bojowych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.