Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwa decyduje się na Gromy

Przemysł zbrojeniowy, 03 lipca 2014

Rząd Litwy zgodził się na zakup przenośnych zestawów przeciwlotniczych Grom za 34,6 mln LTL (41,5 mln zł).

Pierwsze ppzr Grom mają trafić na Litwę w br. Uzupełnią one inne uzbrojenie przeciwlotnicze w postaci m.in. przenośnych zestawów FIM-92 Stinger i kompleksów rakietowych RBS70 / Zdjęcie: MON

Litewskie władze ogłosiły wczoraj decyzję o zakupie polskich przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Grom. Komunikat opublikowany na stronach ministerstwa obrony Litwy nie precyzuje, o jaką liczbę Gromów chodzi. W wypowiedzi dla lokalnych mediów, minister obrony, Juozas Olekas podkreślił jednak, że Wilno może zdecydować się na zakup kilku tuzinów zestawów (Gromy dla Litwy, 2014-03-24).

Koszt zakupu ppzr Grom ma wynieść 34,6 mln LTL, z czego w br. Litwa chce wydać 15 mln LTL (18 mln zł). Według litewskiej prasy, rozmowy w sprawie nabycia zestawów mają być prowadzone bezpośrednio z producentem, ZM Mesko. W przeszłości mówiło się, że Gromy dla Litwy mogą pochodzić z zapasów magazynowych SZ RP.

Pierwsze zestawy Grom mogą trafić na Litwę w br. Koszt ich zakupu zostanie najprawdopodobniej pokryty ze środków zwiększonego o dodatkowe 130 mln LTL (156,4 mln zł) budżetu obronnego państwa. Litewski parlament będzie niebawem głosował nad jego przyjęciem (Litwa zwiększa budżet obronny, 2014-06-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.