Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MESKO dostarczy RST Grom

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 listopada 2014

17 listopada Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowę z MESKO na dostawy kompletów 30 rakiet szkolno-treningowych Grom.

MESKO opracowało ono technologię modyfikacji rakiet bojowych do wersji szkolno-treningowej, a także wykonało badania praktyczne interfejsów i modułów komunikacyjnych, umożliwiających współdziałanie wyrobów z przeciwlotniczymi zestawami ZUR-23-2KG/PG, ZSU-23-4MP Biała i Poprad, wykorzystującymi odmiany bojowe tych pocisków rakietowych / Zdjecie: Remigiusz Wilk

Wartość kontraktu to 19,35 mln zł (z VAT), a zatem cena jednego kompletu to 645 tys. zł. Sprzęt kupiono w ramach procedury negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Inspektorat Uzasadnił taką drogę postępowania tym, że RST Grom mógł być dostarczony tylko przez jedynego producenta zestawów, czyli przedsiębiorstwo MESKO ze Skarżyska-Kamiennej (PGZ wspiera Mesko, 2014-09-11; Litwa decyduje się na Gromy, 2014-07-03). 

RST Grom może być wykorzystywana do szkolenia niemal we wszystkich operacjach związanych z obsługą zestawów uzbrojonych w pociski bojowe poza ich odpaleniem. Zestaw treningowy pozwala rejestrować czynności strzelca i doskonalić jego umiejętności. Prowadzi przez wszystkie czynności aż do etapu śledzenia celu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.