Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PGZ wspiera Mesko

Przemysł zbrojeniowy, 11 września 2014

Polska Grupa Zbrojeniowa udzieliła kredytu spółce Mesko na sfinansowanie strategicznych zamówień Ministerstwa Obrony Narodowej.

Mesko jest producentem m. in. ppk Spike, używanych przez Wojsko Polskie / Zdjęcie: MON

Pożyczka w wysokości 17 mln zł zostanie przeznaczona na sfinansowanie zakupu potrzebnych materiałów do produkcji zamówionych przez IU MON, m.in. nabojów kalibru 20 mm, amunicji podkalibrowej 23 mm, nabojów moździerzowych 98 mm oraz nabojów 5,56 mm z rdzeniem stalowym. Wartość zamówienia oszacowano na 105 mln zł. Niedawno Mesko podpisało także umowę z Litwą na dostawę pzr Grom (Litwa decyduje się na Gromy, 2014-07-03).

Warto zauważyć, że do końca br. w ramach II etapu konsolidacji Mesko zostanie włączone do Polskiej Grupy Zbrojeniowej (Następny krok w stronę PGZ, 2014-01-22, Zgoda UOKiK na konsolidację PGZ, 2014-04-18).

Wczoraj Sąd Rejonowy w Warszawie wydał pozytywną decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego PGZ, a tym samym potwierdził pierwszy etap konsolidacji Grupy (Pierwsze akcje w PGZ, 2014-05-29) .Po podwyższeniu kapitał zakładowy PGZ wynosi 3,4 mld zł. Grupa skonsoliduje docelowo ponad 30 spółek z branży zbrojeniowej, stoczniowej i nowych technologii z rocznymi obrotami 4,5 mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników.

Pożyczka udzielona Mesko będzie oprocentowana na zasadach rynkowych, a jej wypłata nastąpi w kilku transzach. Środki mają być zwrócone do końca 2015 po zrealizowaniu dostaw dla MON.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.