Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

BAE Systems rozwija współpracę we Włoszech

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 lipca 2017

BAE Systems podpisało umowę o współpracy z Goriziane, włoską spółka specjalizującą się w konstruowaniu i obsłudze technicznej pojazdów i ciężkiego sprzętu. Partnerstwo ma na celu zapewnienie wsparcia transporterom BvS10.

W gronie państw, które kupiły lub użytkują BvS10, są m.in. Austria, Francja, Holandia, Szwecja i Wielka Brytania / Zdjęcie: BAE Systems

Umowa w dużym stopniu jest oparta o bieżące relacje między BAE Systems i Goriziane, związane ze wsparciem floty gąsienicowych przegubowych transporterów opancerzonych BV206. Zakłada też wspólne działania związane z marketingiem i sprzedażą innych produktów brytyjskiego koncernu –  gąsienicowych przegubowych transporterów opancerzonych BvS10.

Nowa, poszerzona umowa z Goriziane to wyraz gotowości BAE Systems do nawiązywania bliskiej współpracy z przemysłami tych państw, z którymi utrzymujemy relacje biznesowe, wspierając programy rządowe i lokalne gospodarki. Znana z wysokiej jakości wykonywanych prac Goriziane od wielu lat pozostaje naszym zaufanym partnerem – powiedział Tommy Gustafsson-Rask, dyrektor zarządzający BAE Systems Hagglunds, które produkuje pojazdy BvS10 czy BWP CV90 w szwedzkim Ornskoldsvik..

Jesteśmy zadowoleni z najnowszej umowy zawartej z BAE Systems. Widzimy ogromny potencjał dla pojazdu BvS10 we Włoszech. Będziemy nadal wykonywać usługi na najwyższym poziomie – dodał Massimo Zanin, prezes Goriziane.

Przez ostatnie kilka dekad ponad 11 tys. BV206 było i jest użytkowanych w przeszło 40 krajach (Modernizacja holenderskich BV206, 2015-03-11). Esercito Italiano (włoskie wojska lądowe) są jednym z kluczowych użytkowników wozów tego typu, posiadającym ok. 300 BV206, BV206S7 i BV206D.

BvS10 to sprawdzony w boju, zaprojektowany do działań w trudnym terenie, pojazd bazujący na konstrukcji BV206, mający zdolność pokonywania przeszkód wodnych i działania w strefie przybrzeżnej. W porównaniu z protoplastą BvS10 ma większą mobilność, lepiej chroni przewożonych żołnierzy i ma także niższe koszty eksploatacji (DSEI 2015: Beowulf debiutuje w Londynie, 2015-09-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.