Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Swiss pożegnały Avro RJ100

Lotnictwo cywilne, 17 sierpnia 2017

Linie lotnicze Swiss po ponad 15 latach eksploatacji wycofały ze służby samoloty komunikacji regionalnej Avro RJ100. Ostatni z 21 samolotów tego typu, należących do narodowego przewoźnika Szwajcarii, wykonał 15 sierpnia lot z Genewy do Zurychu. Na jego pokładzie znajdowali się przedstawiciele mediów, personelu Swiss i inni specjalni goście.

Pożegnanie ostatniego Avro RJ100, eksploatowanego przez narodowego przewoźnika Szwajcarii / Zdjęcie: Swiss

Bezpośrednio po wylądowaniu w Zurychu, samolot, noszący znaki rejestracyjne HB-IYZ, został powitany tradycyjnym salutem wodnym przez straż pożarną miejscowego portu lotniczego. Wydarzenie obserwowało wielu pracowników portu i fanów lotnictwa.

Ostatnie lądowanie w naszym macierzystym porcie na pokładzie Avro RJ100 było dla mnie bardzo emocjonującym  przeżyciem! Wycofanie z eksploatacji samolotów Avro oznacza koniec ery w historii lotnictwa w Szwajcarii – powiedział Michael Weisser, kapitan i szef floty Avro Swiss, który wykonał lot z Genewy do Zurychu wraz z pierwszym oficerem Peterem Huberem.

Avro RJ100 i wycofane w 2007 Avro RJ85 były podstawowymi samolotami komunikacji regionalnej Swiss od czasu powstania linii w 2002. Flota szwajcarskich Avro wylatała ponad 700 tys. h, wykonując ponad pół miliona lotów. Obecnie ich miejsce zajęły nowoczesne Bombardiery CSeries. Przewoźnik zamówił 10 CS100 i 20 CS300, które zostaną dostarczone do końca przyszłego roku (Specjalne malowanie CS300 Swiss, 2017-06-15, CS100 na trasie z Zurychu do Krakowa, 2017-03-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.