Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zwodowano KD Maharaja Lela

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 sierpnia 2017

Na zachodzie Malezji zwodowano i ochrzczono fregatę rakietową KD Maharaja Lela.

Przedstawiciele władz lokalnych stanu Perak, ministerstwa obrony i dowództwa marynarki wojennej Malezji podczas ceremonii chrztu i wodowania pierwszej z nowoczesnych malezyjskich fregat rakietowych / Zdjęcie: MO Malezji

Fregatę rakietową KD Maharaja Lela (2501) zwodowano i ochrzczono dziś w stoczni Boustead Heavy Industries Corporation Berhad (BHIC) w Lumut na terenie zachodniego stanu Perak (Podano datę wodowania malezyjskiego Gowinda, 2017-08-21). W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, ministerstwa obrony i dowództwa marynarki wojennej Malezji.

KD Maharaja Lela (2501) jest pierwszą z sześciu malezyjskich fregat rakietowych budowanych w oparciu o zmodyfikowany projekt jednostek Gowind 2500. W lutym zapoczątkowano konstrukcję drugiego z okrętów (Stępka pod 2. malezyjskiego Gowinda, 2017-03-01). Zakłada się, że zostanie zwodowany w maju 2018.

Nowe malezyjskie okręty będą miały 111 m długości i 16 m szerokości. Mają wypierać 3100 t i rozwijać do 28 w. Zasięg przekroczy 9000 km przy prędkości marszowej 12 w. Autonomiczność oblicza się na 21 dni. Załogę ma stanowić 138 osób, w tym 25 oficerów. Fregaty zostaną uzbrojone m.in. w pociski manewrujące NSM (Naval Strike Missile) norweskiego Kongsberga (NSM dla Malezji, 2016-04-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra