Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

NSM dla Malezji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 kwietnia 2016

Podczas targów DSA 2016 przedstawiciele Kongsberga poinformowali o postępach w produkcji pocisków manewrujących NSM dla marynarki wojennej Malezji.

W Malezji trwają prace nad integracją pocisków manewrujących Kongsberg NSM i wyrzutni z przyszłymi fregatami rakietowymi typu LCS (proj. Gowind 2500) / Zdjęcie: Kongsberg

W 2015 władze Malezji ogłosiły, że głównym orężem serii nowych fregat rakietowych proj. Gowind 2500 będą norweskie pociski manewrujące Kongsberg NSM (Naval Strike Missile, Malezja potwierdza wybór NSM, 2015-04-10). Producent ze Skandynawii będzie odpowiedzialny nie tylko za dostawę uzbrojenia, ale także wyposażenia dodatkowego, przystosowującego malezyjskie okręty do przenoszenia i odpalania pocisków rakietowych.

Podczas targów DSA 2016 przedstawiciele Kongsberga poinformowali o postępach w realizacji zeszłorocznego kontraktu. Norweskie przedsiębiorstwo współpracuje blisko z Boustead Heavy Industries Corporation Berhad, producentem okrętów. Obaj partnerzy koncentrują się obecnie na produkcji zestawów szkoleniowych, w tym symulatorów odwzorujących pracę systemu zarządzania walką, które zostaną przekazane Tentera Laut DiRaja Malaysia (TLDM, marynarce wojennej Malezji) i posłużą do szkolenia załóg okrętów i personelu obsługowego w bazach.

Norwegowie potwierdzili również, że główne prace związane z integracją pocisków NSM i wyrzutni z okrętami zostaną wykonane bezpośrednio w Malezji. W przygotowaniach do realizacji tego przedsięwzięcia bierze udział francuska grupa stoczniowa DCNS, która jest właścicielem projektu fregat typu Gowind 2500, w oparciu o który powstaną malezyjskie okręty (Budowa malezyjskich fregat, 2016-04-22; Stępka pod malezyjskiego Gowinda, 2016-03-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra