Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Budowa malezyjskich fregat

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 kwietnia 2016

Podczas trwających w Malezji targów DSA 2016 przedstawiciele Boustead Heavy Industries Corporation Berhad poinformowali o postępach w budowie nowych fregat rakietowych typu LCS. 

Minister obrony Malezji (z prawej), Dato' Seri Hishammuddin bin Tun Hussein, podczas ceremonii położenia stępki pod pierwszą z fregat rakietowych typu LCS (Gowind 2500) / Zdjęcie: MO Malezji

Boustead Heavy Industries Corporation Berhad jest odpowiedzialne za budowę i dostawę Tentera Laut DiRaja Malaysia (TLDM, marynarce wojennej Malezji) 6 fregat rakietowych typu LCS (Littoral Combat Ship). W marcu w Lumut, na terenie zachodniego stanu Perak odbyła się ceremonia położenia stępki pod pierwszy z okrętów (Stępka pod malezyjskiego Gowinda, 2016-03-09). Jednostka powinna zostać zwodowana w grudniu 2018. 

W maju br. rozpocznie się cięcie blach pod 2. z jednostek. Stępka pod okręt najprawdopodobniej zostanie położona w listopadzie. Wszystkie fregaty zostaną zbudowane we współpracy z francuską grupą stoczniową DCNS, która jest właścicielem projektu fregat rakietowych typu Gowind 2500, w oparciu o który powstają nowe malezyjskie okręty (Malezyjskie interesy Paryża, 2015-08-26). 

Nowe malezyjskie okręty będą miały 111 m długości i 16 m szerokości. Mają wypierać 3100 t i rozwijać do 28 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 12 w, przekroczy 9000 km. Autonomiczność jednostek obliczana jest na 21 dni. Załogę będzie stanowiło 138 osób, w tym 25 oficerów. Fregaty zostaną uzbrojone m.in. w pociski manewrujące NSM (Naval Strike Missile) norweskiego Kongsberga (Malezja potwierdza wybór NSM, 2015-04-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra